Power feeding hakkında bilgi lazım.

Rusçayok

Yumurta
Üye
Power feeding tarantulalarin her türüne yapilirmi ve uygun ortam koşulları neler? Bu uygulamayı slingdenmi veya hangi kabuktan itibaren başlatıyoruz? Bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Akenash

Yumurta
Üye
Benim de aynı şekilde, componotus türü 12 işçili kolonim var ve tetiklenip daha hızlı çoğalıp büyük işçile çıkarsınlar diye sürekli canlı olmak kaydıyla un kurdu örümcek sivri sinek atıyorum. sorun olur mu eksiklerim nelerdir

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
tarantulalarda power feeding olmaz bu yılanlarda vs olan bir şeydir tarantulalarda yapılan sıcaklığı arttırıp metabolizma hızlandırıp daha bol yem vermektir ve evet hepsine yapılabilir boy farketmez
Power feeding tarantulalarin her türüne yapilirmi ve uygun ortam koşulları neler? Bu uygulamayı slingdenmi veya hangi kabuktan itibaren başlatıyoruz? Bilgi verirseniz sevinirim.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Benim de aynı şekilde, componotus türü 12 işçili kolonim var ve tetiklenip daha hızlı çoğalıp büyük işçile çıkarsınlar diye sürekli canlı olmak kaydıyla un kurdu örümcek sivri sinek atıyorum. sorun olur mu eksiklerim nelerdir
dışardan alıdığınız şeyleri vermeyin sorun olabilir onların yerine yumurta beyazı vs verebiliriniz

Jalteran

Yumurta
Üye
Doğadan alınan birçok böcek veya canlılar beslemekte olduğunuz canlı için büyük risk oluşturabilir. En basit örnekle belediyelerin yapmış olduğu ilaçlamalar anlık etki göstermese bile uzun vadede canlılarınızın ömürlerini azaltır, ölüm ile sonuçlanabilir ve doğadan almış olduğun herhangi bir besin mevcut beslemekte olduğun canlı için tehlikelidir kısaca :) Biz hobiciler olarak kültür ve steril şekilde üretilmiş olan canlı yemleri kullanmaktayız. Karınca hobisi için edinebileceğin en basit ve ucuz canlı yem türü un kurdudur.

Jalteran

Yumurta
Üye
Power feeding canlıyı kabuk atmaya zorlamak, kabuk için gerekli besinleri sık veya ebat olarak büyük canlı yem ile beslemelisin fakat bu power feeding olayı canlı için risk taşımaktadır. Nem oranı çok iyi ayarlanmalıdır , eğer nem az oranda olursa canlı kabuk atarken eski kabuğuna sıkışabilir (bu durumda sling canlılara müdahale oldukça zordur). Nem oranı fazla olursa canlı strese girer kabuk atma olayı gecikebilir veya kabuk süreci sıkıntılı geçebilir. Power feeding uygulamasında Stres oldukça önemli bir konudur , canlı sürekli ellenmemeli rahatsız edilmemeli ve nispeten karanlık bir ortamda bulunmalıdır. Direk güneş ışığı alacak şekilde veya komple kutu, dolap içerisine konulmamalıdır. Canlı hem gece gündüz döngüsünü kavrayabilmeli hem de gölge bir alanda kalmalıdır. Canlı yem çeşitliliği de oldukça önemlidir. Ne kadar çeşitli canlı yem kullanırsan canlın emin ol o kadar hızlı ve sağlıklı kabuk atacaktır. Sıcaklık canlının bulunduğu ortamda sıcaklık sabit kalmalı veya minimal sıcaklık değişimleri sağlanmalıdır. Sürekli sıcaklık değişimi canlılar üzerinde stres yaratmaktır. Sağlıklı olan her tarantula türünde power feeding yapılabilir.

Akenash

Yumurta
Üye
Un kurdum zaten var. 12 işçi olmasına rağmen sürekli canlı olarak besleme yapıyorum. bir sorun olur mu.

Ayrıca tüpü Peteğin üzerine koydum 26 derecede duryor ve çok nem yaptı componotus için zararı olur mu. ss1642248747555.png Bence hoşlanmış gibi duruyorlar.Çünkü pamuğa iyice yapışmışlar.