Pheidole pallidula: GÜNLÜĞÜ

wlakenn

Yumurta
Üye
Selamun aleyküm, ben Mert 17 yaşındayım 2 senedir hobiyle ilgileniyorum feci bağımlılık yaptı bırakılmıyor. Bu günden itibaren bu arkadaşın günlüğünü tutucam koloninin ömrü boyunca burda paylaşmayı düşünüyorum hem hatıra olur hemde tecrübelerimi paylaşırım tr'deki en sevdiğim cins bu o yüzden max kapasitesine ulaşmasına yakın büyük bi çalışma planlıyorum olursa onuda paylaşıp günlüğü bitiririm :) bilgimin yetmediği yerde tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Tarih:16.07.2023
IMG_20230804_142450.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Antquenn

Yumurta
Üye
Selamun aleyküm, ben Mert 17 yaşındayım 2 senedir hobiyle ilgileniyorum feci bağımlılık yaptı bırakılmıyor. Bu günden itibaren bu arkadaşın günlüğünü tutucam koloninin ömrü boyunca burda paylaşmayı düşünüyorum hem hatıra olur hemde tecrübelerimi paylaşırım tr'deki en sevdiğim cins bu o yüzden max kapasitesine ulaşmasına yakın büyük bi çalışma planlıyorum olursa onuda paylaşıp günlüğü bitiririm :) bilgimin yetmediği yerde tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Tarih:16.07.2023
Ekli dosyayı görüntüle 29061
Hocam kaç günde bu hale geldi benimkiler 2 haftadır yumurta evresindeler 3 kraliçe 60 yumurta falan var

Antquenn

Yumurta
Üye
20 günde geldiler 2 haftada larvaya dönmesi lazım normalde ilginç
Hocam bende anlamadım niye böyle oldu şu an 3-3-1-1 toplam 4 tane kolonim var 3 lu kralice 1 . Koloni 2 haftadır bende hala yumurta evresindeler 2. 3 kraliceli kolonide 0.5-1 haftadır bende hala yumurta evresindeler diğer 1 kraliçe kanatlı ve ölen kralicelerin yumurtalarina bakıyor toplam 2 haftadır bende ve hala yumurta evresinde diğer 1 kraliçe 4. Koloni ise yumurtladi ve 1 haftadır bende hala bakmadım eve geçince bakarım . 2. Koloni ile aynı zamanda tetra kraliçesi buldum onun şu an 5-6 tane kavradı var

wlakenn

Yumurta
Üye
Hocam bende anlamadım niye böyle oldu şu an 3-3-1-1 toplam 4 tane kolonim var 3 lu kralice 1 . Koloni 2 haftadır bende hala yumurta evresindeler 2. 3 kraliceli kolonide 0.5-1 haftadır bende hala yumurta evresindeler diğer 1 kraliçe kanatlı ve ölen kralicelerin yumurtalarina bakıyor toplam 2 haftadır bende ve hala yumurta evresinde diğer 1 kraliçe 4. Koloni ise yumurtladi ve 1 haftadır bende hala bakmadım eve geçince bakarım . 2. Koloni ile aynı zamanda tetra kraliçesi buldum onun şu an 5-6 tane kavradı
Sıcaklık la alakalı olabilir yada üstünlük kurmaya çalışmaktan strese giriyorda olabilirler multilerin çoğunda sıkıntı çıkıyo bende yaşadım tekli kraliçe iyi durumdaysa sorun multilerde olabilir

wlakenn

Yumurta
Üye
Hocam bende anlamadım niye böyle oldu şu an 3-3-1-1 toplam 4 tane kolonim var 3 lu kralice 1 . Koloni 2 haftadır bende hala yumurta evresindeler 2. 3 kraliceli kolonide 0.5-1 haftadır bende hala yumurta evresindeler diğer 1 kraliçe kanatlı ve ölen kralicelerin yumurtalarina bakıyor toplam 2 haftadır bende ve hala yumurta evresinde diğer 1 kraliçe 4. Koloni ise yumurtladi ve 1 haftadır bende hala bakmadım eve geçince bakarım . 2. Koloni ile aynı zamanda tetra kraliçesi buldum onun şu an 5-6 tane kavradı var
Tetralar gelişiyosa tekli pheidole de gelişiyosa dediğim gibi Multilerin üstünlük sağlamaya çalışırken strese giriyo olabiliceğini düşünüyorum ben

wlakenn

Yumurta
Üye
Tetralar gelişiyosa tekli pheidole de gelişiyosa dediğim gibi Multilerin üstünlük sağlamaya çalışırken strese giriyo olabiliceğini düşünüyorum ben
Nem oranı ve stres düzeyide etkilidir tabi başkada bi olasılık bulamadım ben

Antquenn

Yumurta
Üye
Nem oranı ve stres düzeyide etkilidir tabi başkada bi olasılık bulamadım ben
Birde tekli olan biraz daha kırmızımsı ama diğerleri net şekilde siyah renkte türleri farklı olabilir tekli kraliçe fotoğrafını atayım yumurtaların üstünde duruyor bayağı pamuğun içine doğru sokmuş Screenshot_2023-08-05-00-16-38-211_com.whatsapp.jpgScreenshot_2023-08-05-00-16-42-401_com.whatsapp.jpg

wlakenn

Yumurta
Üye
Güncelleme:09.08.2023
İşçiler çıktı. yavaştan başladık 🙂 yaklaşık 4 5 civarında işçi var şekerli suya yumuldu kraliçe dün. besleme düzenim canlı yemi koyduğum günden bi gün sonra eski yemi alıp yenisini koyuyorum işçiler çok küçük ve sarı olduğu için çok iyi çıkmıyo fotoğraf iPhone 13 le çekilmesine rağmen sayı arttıkça daha iyi çekimler olucaktır diye düşünüyorum.
IMG-20230809-WA0011~2.jpg