Pheidole kraliçem transfer

Yigit3

Yumurta
Üye
Pheidole kraliçem var yumurtasıda var. Transfer yapmam gerekiyor. Manuel mi yapıyım yoksa ışık tutup bekliyim mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yigit3

Yumurta
Üye
Ama korkuyorum yumurtalar çok küçük

Yigit3

Yumurta
Üye
Bunu yaparken yumurtalara zarar gelir mi

Onur

Larva
Üye
Ya da boşver tüpleri uç uca getir diger tupe vur yeni tüpe düşsünler yumurtalar pamuğa düşeceği için daha güvenli bence.

Yigit3

Yumurta
Üye
Ya da boşver tüpleri uç uca getir diger tupe vur yeni tüpe düşsünler yumurtalar pamuğa düşeceği için daha güvenli bence.
İlk başta ışık tutup diğer tarafı karanlık yaptım. Kraliçenin umrunda bile olmadı. O zaman kraliçeyi tüpe alıyım. Ama yumurtalar düşer mi bilmiyorum

Yigit3

Yumurta
Üye
Sanırım kraliçeyi başka tüpe alıp yumurtaları manuel transfer yapmaktan başka çarem yok :D

Emir123

Majör Karınca
Üye
Ama korkuyorum yumurtalar çok küçük
Problemsiz aktarmak istiyorsan kraliçeyi ters çevirerek diğer tüpe düşür
Kürdan yetişiyorsa ucunu ıslat yumurtalara nazikçe dokundur kürdana yapışır zaten
Eğer yetişmiyorsa tüpü kır yumurtaları aynı şekilde yeni tüpe aktar

Veya şuan transfer etme larva olunca kraliçe ile düşerler larvalar yapışmıyor tüpe

Yigit3

Yumurta
Üye
Problemsiz aktarmak istiyorsan kraliçeyi ters çevirerek diğer tüpe düşür
Kürdan yetişiyorsa ucunu ıslat yumurtalara nazikçe dokundur kürdana yapışır zaten
Eğer yetişmiyorsa tüpü kır yumurtaları aynı şekilde yeni tüpe aktar

Veya şuan transfer etme larva olunca kraliçe ile düşerler larvalar yapışmıyor tüpe
Denedim ama yumurtalar çok küçük o yüzden yapışsada tekrardan diğer tüpe yapışmıyor kürdanda kalıyor. 2 tane yumurtayı denedikten sonra vazgeçtim kraliçeyi tekrardan yerine koydum strese girdi boş yere. Suyu çok az larva ne zaman olur

Yigit3

Yumurta
Üye
2 yumurta kürdanda tüpe yapışmıyor. Daha çok yumurtası var eklemesem olur mu ekleyemiyorum çünkü

Emir123

Majör Karınca
Üye
Denedim ama yumurtalar çok küçük o yüzden yapışsada tekrardan diğer tüpe yapışmıyor kürdanda kalıyor. 2 tane yumurtayı denedikten sonra vazgeçtim kraliçeyi tekrardan yerine koydum strese girdi boş yere. Suyu çok az larva ne zaman olur
Sür direk tüpe birşey olmaz hemen patlamaz öyle çok bastırmazsan

Yigit3

Yumurta
Üye
Çok stres olmuştu. Bir şey olmaz değil mi çok Bugün son bi kez baktım yumurtalarını yememişti. Titreşimsiz bir yere koydum 3 günde bir suyu bitmiş mi diye kontrol edeceğim.

Emir123

Majör Karınca
Üye
Çok stres olmuştu. Bir şey olmaz değil mi çok Bugün son bi kez baktım yumurtalarını yememişti. Titreşimsiz bir yere koydum 3 günde bir suyu bitmiş mi diye kontrol edeceğim.
suyun bitmesi problem değil, pamuk nemli kaldığı sürece transfer gerekli değil, Kraliçeden çok sen stres yapmışsın gibi