Percula-palyaço balıkları

Benkimim

Larva
Üye
Herkese keyifli hobiler arkadaşlar bu gün size palyaço balıkları hakkında bilgi vereceğim.
Palyaço balıkları otuza yakın türü olan bizim bildiğimiz turuncu beyaz renklerin aksine farklı renk varyeteleri olan kızıl deniz, Hint okyanusu ve pasifik okyanusundaki sığ sularda anemonun içinde yaşamını sürdürür anemonların içinde yaşamalarının sebebi dokunaçları zehirli olduğu ve palyaço balıklarının üzerindeki saydam tabaka sayesinde anemonun zehrine bağışıklıkları olmasıdır. Her anemona girip host edinecek türler farklıdır örneğin clarki palyaçoları viridis anemona giriyorken occelaris türü palyaçolar viridisin zehrinden etkileniyor. Burada anemonun kazancı anemondaki parazitleri temizler.

Palyaço balıkları dünyaya gözünü erkek olarak açar sonra gruptaki baskın olan karakter cinsiyet değiştirir dişi olduktan sonra tekrar erkek olamazlar. Akvaryumda tek yada grup halinde bakılabilir.
bazı palyaço türleri :
amphiprion-ocellaris-clownfish

black-ocellaris-clownfish

black-photon-clownfish

maroon-clownfish

onyx-percula-clownfish

picasso-clownfish

platinum-clownfish

Herkese keyifli hobiler umarım beğenmişsinizdir hatamız varsa affola.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

buraya ekledim arkadaşlar sıkıntı vardı düzelmiş şimdi.

Ekli dosyalar

• amphiprion-ocellaris-clownfish.jpg
    amphiprion-ocellaris-clownfish.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 4
  • black-ocellaris-clownfish.jpg
    black-ocellaris-clownfish.jpg
    28.1 KB · Görüntüleme: 4
  • black-photon-clownfish.jpg
    black-photon-clownfish.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 3
  • maroon-clownfish.jpg
    maroon-clownfish.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 4
  • onyx-percula-clownfish.jpg
    onyx-percula-clownfish.jpg
    34.7 KB · Görüntüleme: 5
  • picasso-clownfish.jpg
    picasso-clownfish.jpg
    46.7 KB · Görüntüleme: 6
  • platinum-clownfish.jpg
    platinum-clownfish.jpg
    26.3 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

EgzotikHobi

Larva
Üye
Güzel anlatım olmus benim sahsen black snowflake en sevdigim tür. Kapalı sistem devrelerde üreyebilen sayılı tuzlu su balıklarından ki şahsen bende black occelaris ciftimden 40-50 civarı yavru almıştım. Üzerlerindeki şeritlerin konumu, solungaçların açıklığı, renkleri vs bakılarak a,b,c grade şeklinde sınıflandırılır. Aynı kuş gibi düşünebilirsiniz aynı tür olsalarda a grade olanın fiyatı c grade olandan kat ve kat yüksek olabilir. birçoğu doğada olmayan insanlar tarafından çaprazlama sonucu üretilmiş morphlar ki en son dünyada bu konudaki lider firma "ora" long fin clownfish morphunu üretip iyice japon balığına benzetti :)

Affınıza sığınarak çok derine dalmadan ufak bi ek yapayım dedim :)

Benkimim

Larva
Üye
Güzel anlatım olmus benim sahsen black snowflake en sevdigim tür. Kapalı sistem devrelerde üreyebilen sayılı tuzlu su balıklarından ki şahsen bende black occelaris ciftimden 40-50 civarı yavru almıştım. Üzerlerindeki şeritlerin konumu, solungaçların açıklığı, renkleri vs bakılarak a,b,c grade şeklinde sınıflandırılır. Aynı kuş gibi düşünebilirsiniz aynı tür olsalarda a grade olanın fiyatı c grade olandan kat ve kat yüksek olabilir. birçoğu doğada olmayan insanlar tarafından çaprazlama sonucu üretilmiş morphlar ki en son dünyada bu konudaki lider firma "ora" long fin clownfish morphunu üretip iyice japon balığına benzetti :)

Affınıza sığınarak çok derine dalmadan ufak bi ek yapayım dedim :)
Çok iyi de oldu hocam 😀elinize sağlık

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Herkese keyifli hobiler arkadaşlar bu gün size palyaço balıkları hakkında bilgi vereceğim.
Palyaço balıkları otuza yakın türü olan bizim bildiğimiz turuncu beyaz renklerin aksine farklı renk varyeteleri olan kızıl deniz, Hint okyanusu ve pasifik okyanusundaki sığ sularda anemonun içinde yaşamını sürdürür anemonların içinde yaşamalarının sebebi dokunaçları zehirli olduğu ve palyaço balıklarının üzerindeki saydam tabaka sayesinde anemonun zehrine bağışıklıkları olmasıdır. Her anemona girip host edinecek türler farklıdır örneğin clarki palyaçoları viridis anemona giriyorken occelaris türü palyaçolar viridisin zehrinden etkileniyor. Burada anemonun kazancı anemondaki parazitleri temizler.

Palyaço balıkları dünyaya gözünü erkek olarak açar sonra gruptaki baskın olan karakter cinsiyet değiştirir dişi olduktan sonra tekrar erkek olamazlar. Akvaryumda tek yada grup halinde bakılabilir.
bazı palyaço türleri :
amphiprion-ocellaris-clownfish

black-ocellaris-clownfish

black-photon-clownfish

maroon-clownfish

onyx-percula-clownfish

picasso-clownfish

platinum-clownfish

Herkese keyifli hobiler umarım beğenmişsinizdir hatamız varsa affola.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

buraya ekledim arkadaşlar sıkıntı vardı düzelmiş şimdi.
elinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş, benim palyaço besleme hayalim var umarım gerçekleştirebilirim. genelde herkesin bildiği turuncu-beyaz rengini istiyordum fakat platinum da çok hoş. :)

Benkimim

Larva
Üye
elinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş, benim palyaço besleme hayalim var umarım gerçekleştirebilirim. genelde herkesin bildiği turuncu-beyaz rengini istiyordum fakat platinum da çok hoş. :)
uygun fiyata kurulum da paylaşmıştım ordan mercan istemiyosanız sadece balık daha makul fiyatlara toplayabilirsiniz hocam