Parazitik kraliçe cinsi?

AnAntlas

Yumurta
Üye
Arkadaşlar siyah ve sanırım parazitik bir kraliçe buldum. Cinsi nedir? Aynı gün Formica parazitiği de buldum bu arada. Üzerinden 3 gün geçti. Acil cevap bekliyorum gece gece çıkıp pupa veya işçi alacağım.

NOT: kanal ile alâkası yoktur. Video yükledim ama postlanmıyor.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Koloni içerisinden alınmadıysa çiftleşmiş olma ihtimali de var. Koloni içerisinden alındıysa farklı bir koloninin erkeğiyle çiftleşebilir belki zor olsa da.

AnAntlas

Yumurta
Üye
Koloni içerisinden alınmadıysa çiftleşmiş olma ihtimali de var. Koloni içerisinden alındıysa farklı bir koloninin erkeğiyle çiftleşebilir belki zor olsa da.
Koloni içi alınmadı yani kaldırımdaydı etrafta işçi falan yoktu ama karanlıkta çok elleşmeden 3 gün bekledi 1 tane yumurta var tüpte ama belki pamuktur o, petiole görmemiştim görünce lasiini olmadığını anladım.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Bir hayatta kalma biçimidir. Parazitik canlılar hayatlarını başka canlıların varlığı sayesinde geçirirler. Bu canlıyla aralarında bir ilişki oluşur. Bazen parazitik canlı, bağlı olduğu canlıya zarar verir ancak kendisi yararlanır bazen de iki tarafın da çıkar sağlandığı bir ilişki oluşur.

AnAntlas

Yumurta
Üye
Bir hayatta kalma biçimidir. Parazitik canlılar hayatlarını başka canlıların varlığı sayesinde geçirirler. Bu canlıyla aralarında bir ilişki oluşur. Bazen parazitik canlı, bağlı olduğu canlıya zarar verir ancak kendisi yararlanır bazen de iki tarafın da çıkar sağlandığı bir ilişki oluşur.
Hocam telefonumda makro veya 4k video özellikleri var lakin kalitesini yeterli bulmuyorum ne tarz bir makro lens aparatı alsam telefona iyi olur önerileriniz var mı? Şu mandallı olanlardan almak istiyordum

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam telefonumda makro veya 4k video özellikleri var lakin kalitesini yeterli bulmuyorum ne tarz bir makro lens aparatı alsam telefona iyi olur önerileriniz var mı? Şu mandallı olanlardan almak istiyordum
Telefonunuz kaç kameralı? 1'den fazla ise çok iyi bir para harcamadan iyi makro lens bulmanız çok zor.

AnAntlas

Yumurta
Üye
Telefonunuz kaç kameralı? 1'den fazla ise çok iyi bir para harcamadan iyi makro lens bulmanız çok zor.
Birden fazla kameralı lakin yükseklikleri eşit ve her kamera farklı bir modda çekiyor, makrosu, geniş açısı vs. Lensi normal kameraya taksam normal fotoda normal çekecektir diye düşünüyorum..

Vedad

İşçi Karınca
Üye
teşekkür ederim

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Ben sizin yerinizde olsam telefon lensi işine pek bulaşmak istemezdim. Zamanında bende telefon için lens baktım fakat neredeyse hiç iyi netleme yapabilen lens yok.

Yinede bir öneri isterseniz apexel 100x veya 200x modelleri var bakabilirsiniz.