Örümcekler Ne Yer

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Merhabalar saçma gelebilir fakat ilk canlım olarak evde bulduğum bir örümceğe bakmaya başladım. Tarantulalar için bir sürü bilgi olsa da dışarıda görülen örümceklerin ne yiyip ne içtiğini bilmediğim için yardımınıza ihtiyacım var fakat ondan önce ilk sorum, bu hayvanı beslemem saçma mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

cnx

Larva
Üye
Örümceğin boyutuna göre böcek türlerinden verebilirsin mesela: sinek,kelebek,arı çünkü örümcekler etçildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

caglarakar

Yumurta
Üye
Hobinin yanında bu tür hakkında bilgi de edinmek seni ayrı bir eğlence ve birikim içine sürükler. Bu sebeple ülkedeki cinsleri araştırarak, elindeki örümceği inceleyerek türünü ve hakkındaki bilgileri araştırarak ilerlersen çok daha zevkli geçeceğine inanıyorum. Bu hayvanı beslemenin saçma olup olmadığına elindeki örümceğin türünü öğrendiğinde karar vermen daha doğru olacaktır. Kendi boyunu geçmeyecek canlı yemlerle besleniyor genelde ama. Yeni sayılırım o sebeple bak ya da bakma yorumunu yapmam doğru olmaz. İyi forumlar, iyi akşamlar :)

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Hobinin yanında bu tür hakkında bilgi de edinmek seni ayrı bir eğlence ve birikim içine sürükler. Bu sebeple ülkedeki cinsleri araştırarak, elindeki örümceği inceleyerek türünü ve hakkındaki bilgileri araştırarak ilerlersen çok daha zevkli geçeceğine inanıyorum. Bu hayvanı beslemenin saçma olup olmadığına elindeki örümceğin türünü öğrendiğinde karar vermen daha doğru olacaktır. Kendi boyunu geçmeyecek canlı yemlerle besleniyor genelde ama. Yeni sayılırım o sebeple bak ya da bakma yorumunu yapmam doğru olmaz. İyi forumlar, iyi akşamlar :)
çok teşekkürler hocam dediğiniz şeyler doğru, böcek olduğunu biliyorum fakat neler olabileceğini bilmediğim için sorayım dedim.
Örümçeğin boyutuna göre böcek türlerinden verebilirsin mesela:sinek,kelebek,arı çünki örümçekler etçildir.
size de teşekkürler hocam, araştıracağım türünü. umarım bulabilirim.

• Like
Tepkiler: cnx

spideryagiz

Yumurta
Üye
Un kurdu, tartara, dubia çekirge verilebilir, boyut da önemli yem kabul etmeyebilir

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Un kurdu, tartara, dubia çekirge verilebilir, boyut da önemli yem kabul etmeyebilir
hocam boyutu çok büyük değil fakat bacakları uzun bir örümcek, yaklaşık olarak 1 cm boyunda diyebiliriz. fotoğraf eklemeye çalışacağım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

hocam örümceğin fotoğrafını ekledim. yardımcı olabilirseniz sevinirim, bulduğum yerde iki gündür duruyordu ve pek hareketli değil.

Ekli dosyalar

• 57DB7E66-76FC-421B-8001-201AECB3212C.jpeg
    57DB7E66-76FC-421B-8001-201AECB3212C.jpeg
    36.8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Eren

Yumurta
Üye
Bu boyutta bir örümcek için mikro un kurdu veya buffalo kurdu uygun olacaktır. Onun dışında yakalayabilirseniz sinek veya güvelerde iş görür ama yemek kabul etmez ise salmanız canlı açısından en sağlıklısı olacaktır.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Bu boyutta bir örümcek için mikro un kurdu veya buffalo kurdu uygun olacaktır. Onun dışında yakalayabilirseniz sinek veya güvelerde iş görür ama yemek kabul etmez ise salmanız canlı açısından en sağlıklısı olacaktır.
teşekkür ederim hocam, eğer herhangi bir canlı yem veya cansız fark etmez bulamaz isem doğaya salacağım zaten. evde bulduğum için incelemek istedim.

Brenka

Yumurta
Üye
teşekkür ederim hocam, eğer herhangi bir canlı yem veya cansız fark etmez bulamaz isem doğaya salacağım zaten. evde bulduğum için incelemek istedim.
Yem bulabilirsin ama doğaya salman daha mantıklı olur Doğadan alınan canlılar esaret altında yaşayamaz

alican

Yumurta
Üye
Bulduğun yere bırakmalısın esaret altında yaşamıyacaktır.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
yem bulamadım zaten hocam, serbest bıraktım. teşekkür ederim tüm yorumlar için.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Scytodes sp. En muhtemel tür Scytodes thoracica, fakat kesin bir şey demekten kaçınılmalı. Genel olarak Scytodidae familyası tüküren örümcekler olarak bilinir. Ağ yapmayan, avlarını zehirli ve yapışkan bir madde ile yakalayan örümcekler. Fazla büyümedikleri için evde bakılması oldukça zor olur diye tahmin ediyorum.