Örümceğin Türü Nedir?

Yiğitbey56

Yumurta
Üye
Merhaba Sınıf arkadaşım bir örümcek bulmuş.
Bayağı zehirli plastik kutuyu falan delmiş türü sizce ne olabilirScreenshot_2022-06-08-21-59-54-15_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

efekan

İşçi Karınca
Üye

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tamamda hocam herhangi bir kafa yapısına bakmadınız abdomen yapısı ve desenlere bakmadınız sadece siyah bir silüet var orada. En azından bi ışık altında çekilse cins tahmini yapsaydınız

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tamamda hocam görsel sadece silüetten ibaret diyorum işte. Düzgün ışıkta çekilmiş iyi bir fotoğrafa ihtiyaç var

efekan

İşçi Karınca
Üye
Tamamda hocam görsel sadece silüetten ibaret diyorum işte. Düzgün ışıkta çekilmiş iyi bir fotoğrafa ihtiyaç var
Tamam işte sabahtan beri boşuna tartışıyoruz. Senin demek istediğini anladım bu sadece benim tahminim. Doğru olduğunu söylemedim zaten. Bir tahmin yürüttüm. Sizin dediğiniz de doğru. Tam ışıkla çekilmiş bir fotoğraf olmasa ben ne kadar söylesem de sogru olacağını kesin değil. Boşuna tartışıyoruz. 😅🙂

Umudu

Pupa
Üye
Tamam işte sabahtan beri boşuna tartışıyoruz. Senin demek istediğini anladım bu sadece benim tahminim. Doğru olduğunu söylemedim zaten. Bir tahmin yürüttüm. Sizin dediğiniz de doğru. Tam ışıkla çekilmiş bir fotoğraf olmasa ben ne kadar söylesem de sogru olacağını kesin değil. Boşuna tartışıyoruz. 😅🙂
Ama siz bir tahmin ifadesi kullanmazsanız soruyu soran arkadaş kesin olduğunu düşünebilir.

efekan

İşçi Karınca
Üye
Türkiye'de bulunmayan bir tür o. :)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Fotoğraf çok yetersiz ama yalnızca silüetten tahmin yapılacaksa Eresus sp. gibi duruyor.
A öylemi bilmiyordum öğrenmiş oldum keyifli hobiler. 🙂

Fotoğraf çok yetersiz ama yalnızca silüetten tahmin yapılacaksa Eresus sp. gibi duruyor.
Tahmin yapmam gerekirdi örümcekler hakkında pek bilgim yok sadece yardımcı olmak istedim.

Umudu

Pupa
Üye

Eresusların zehirli olduğunu yeni öğrendim. Gerçekten insanları tehlikeye sokacak bir zehirleri var mı yoksa diğer canlılara karşı mı etkili? bilginiz var mı?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Cins içindeki her türün zehri o kadar etkili mi bilmiyorum ama Eresus cinnaberinus türü dünyada tehlikeli olarak kabul edilen türler arasındadır. Biz bulmuştuk ve elimizi önüne koymuştuk gelir mi diye, geri kaçtı gelmedi :D(denemeyiniz).

Umudu

Pupa
Üye
Cins içindeki her türün zehri o kadar etkili mi bilmiyorum ama Eresus cinnaberinus türü dünyada tehlikeli olarak kabul edilen türler arasındadır. Biz bulmuştuk ve elimizi önüne koymuştuk gelir mi diye, geri kaçtı gelmedi :D(denemeyiniz).
Bende elime almıştım birkaç yıl önce 😅 çok sevdiğim bir tür olduğu için her yerde gözüm onu arıyor.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Çok güçlü bir çeneleri var ve baya sert ısırıyor. Bana karşı bir atağı olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Zehri çok kuvvetlidir diye biliyorum.

Yiğitbey56

Yumurta
Üye
Screenshot_2022-06-09-22-15-56-40_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Bu yeni fotoğrafı üzerinde neredeyse hiç kıl yok ve bu arada çok zehirli

Ve bu arada cinsin nerede yaşıyor olduğu önemli değil her yerden gelmiş olabilir ben atrax robustus diye düşündüm