Nerden başlamalıyım?

Crixus

Yumurta
Üye
Hobiye başlamak istiyorum. Ama nerden başlayacağımı ve doğru yapıp yapmadığımı bilememek korkutuyor. Ben sabırlı adamım seni çekerim diyenler varsa bu yolda yardımcı olurlarsa sevinirim :) . Hem benim gibi düşünenler için de canlı kanlı bir yol haritası olur. İlk olarak malzemelerimi tamamlamak istiyorum. Başlangıç için neler almalıyım? (bu arada videoları izledim forumları da okudum ama iletişimle daha sağlıklı olacağını düşündüğüm için yanlış sız ilerlemek için yazıyorum. Teşekkürler :) )

İgnifer

Pupa
Üye
istediğin zaman istediğin konuyla ilgili mesaj atabilirsiniz karınca çiftliğim youtube kanalında bir çok video var onları izlemek hem daha zevkli olur senin için hemde temel bilgileri öğrenmen videolarla daha kolay olur

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
Hobiye başlamak istiyorum. Ama nerden başlayacağımı ve doğru yapıp yapmadığımı bilememek korkutuyor. Ben sabırlı adamım seni çekerim diyenler varsa bu yolda yardımcı olurlarsa sevinirim :) . Hem benim gibi düşünenler için de canlı kanlı bir yol haritası olur. İlk olarak malzemelerimi tamamlamak istiyorum. Başlangıç için neler almalıyım? (bu arada videoları izledim forumları da okudum ama iletişimle daha sağlıklı olacağını düşündüğüm için yanlış sız ilerlemek için yazıyorum. Teşekkürler :) )
Bu hobiye hoş geldin dostum, Hangi türden başlamak istiyorsun?

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Öncelikle hoş geldin eski Capua Şampiyonu Crixus :D hobiye başlaman bizi çok mutlu etti. Hobiye başlamak için gerekli bilgiler Karınca Çiftliğim kanalında çok iyi anlatılıyor. Kaynak olarak orayı tercih edebilirsin. Ekipman olarak ise bir deney tüpü, pamuk işini şimdilik görür. :)

OrzelKova

Yumurta
Üye
Karınca Çiftliğim'in ilk videolarında malzemeleri ve nasıl yapılacağını anlatıyor anlatıyor.

En başta bu malzemeler gerekir
-16x100mm deney tüpü
-kokusuz pamuk (her yerde satılır)
-Kraliçe Karınca
Nasıl bakacağın konusunda bu videoları izleyebilirsin detaylı anlatıyor.

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Kardeşim sana tek tavsiyem tuğkan abinin karınca çiftliğim kanalına girmen. Kanalda bikaç vidyo izleyince özellikle bilgilendirme amaçlı vidyolar izleyince ister istemez kafanızda birkaçbirşey oluşur. Böylelikle daha bilgili başlarsın hobiye.

LuciFeci

Yumurta
Üye
Başlangıç olarak maddi açıdan kendini yormana hiç gerek yok. 3-5 tane test tüpü alman yeterli. Tür olarak önereceğim 2 tür var, Messor ve pheidole. Bakımları oldukça kolay. İlk işçiler çıkana kadar hiçbir şey vermenize gerek yok. Bi damla şekerli su damlatıp ilk işçiyi bekleyebilirsiniz. İlerleyen aylarda outworld formicarium için malzemeler alırsın ama dediğim gibi şuanlık test tüpü size yetecektir

Crixus

Yumurta
Üye
istediğin zaman istediğin konuyla ilgili mesaj atabilirsiniz karınca çiftliğim youtube kanalında bir çok video var onları izlemek hem daha zevkli olur senin için hemde temel bilgileri öğrenmen videolarla daha kolay olur
teşekkür ederim. videoları eksiksiz izlemiştim ama tekrar izlemeye başlamanın zamanı geldmiş.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu hobiye hoş geldin dostum, Hangi türden başlamak istiyorsun?
hangisinin kraliçesini bulabileceğim. hangisiyle başlamak daha mantıklı olacak hiç bilmiyorum ki :D

İgnifer

Pupa
Üye
teşekkür ederim. videoları eksiksiz izlemiştim ama tekrar izlemeye başlamanın zamanı geldmiş.
dediğim gibi takıldığınız yerde dm atın veya bu başlık altından yazın forum içinden de arama yapabilirsiniz sonuç alamazsanız başlık açın her türlü yardımcı olmaya çalışırız

MGPrime

İşçi Karınca
Üye

hangisinin kraliçesini bulabileceğim. hangisiyle başlamak daha mantıklı olacak hiç bilmiyorum ki :D
Nisan ayında uçuşlar başliyacaktır. Karınca genel’e ben uçuş takvimini gönderdim dün, oradan bakabilirsiniz..

Crixus

Yumurta
Üye
Öncelikle hoş geldin eski Capua Şampiyonu Crixus :D hobiye başlaman bizi çok mutlu etti. Hobiye başlamak için gerekli bilgiler Karınca Çiftliğim kanalında çok iyi anlatılıyor. Kaynak olarak orayı tercih edebilirsin. Ekipman olarak ise bir deney tüpü, pamuk işini şimdilik görür. :)
emekli oldum artık Capua'da doktorluk yapıyorum yaşlandık :D deney tüpleri ve pamuk siparişleri veriyorum o zaman.

Karınca Çiftliğim'in ilk videolarında malzemeleri ve nasıl yapılacağını anlatıyor anlatıyor.

En başta bu malzemeler gerekir
-16x100mm deney tüpü
-kokusuz pamuk (her yerde satılır)
-Kraliçe Karınca
Nasıl bakacağın konusunda bu videoları izleyebilirsin detaylı anlatıyor.

çoook teşekkürlerrr. bir sonraki adımda da rahatsız edileceksiniz. bilginiz olsun :D

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
emekli oldum artık Capua'da doktorluk yapıyorum yaşlandık :D deney tüpleri ve pamuk siparişleri veriyorum o zaman.

çoook teşekkürlerrr. bir sonraki adımda da rahatsız edileceksiniz. bilginiz olsun :D
Spartacus sizin şampoyonluğu aldı valla :) aynen öyle sipariş edin. :)

Crixus

Yumurta
Üye
Başlangıç olarak maddi açıdan kendini yormana hiç gerek yok. 3-5 tane test tüpü alman yeterli. Tür olarak önereceğim 2 tür var, Messor ve pheidole. Bakımları oldukça kolay. İlk işçiler çıkana kadar hiçbir şey vermenize gerek yok. Bi damla şekerli su damlatıp ilk işçiyi bekleyebilirsiniz. İlerleyen aylarda outworld formicarium için malzemeler alırsın ama dediğim gibi şuanlık test tüpü size yetecektir
çok teşekkür ederim test tüpü bakıyorum şu an siparişi vermek için

Nisan ayında uçuşlar başliyacaktır. Karınca genel’e ben uçuş takvimini gönderdim dün, oradan bakabilirsiniz..
takvime baktım bölgesel farklılıklar görünür mü acaba.

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
çok teşekkür ederim test tüpü bakıyorum şu an siparişi vermek için

takvime baktım bölgesel farklılıklar görünür mü acaba.
Görülmez diye düşünüyorum, çünkü genel yani tek istanbul yazmıyor.. tabi bunlar tahmin.

Okan

Pupa
Üye
Takvi var, ilk oradan hangi türü hobi ediniceksin ona karar vermek olsun, sonra o aylarda kraliçe yakalamak olsun hedefin bunlaro yapmadan önce karınca öiftliğim kanalına bak ve bilgi edin soeun yaladığın anda mesaj atabilirsin.
Keyifli hobiler