Mülteci Mentos

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Yaklaşık 2 aylık oldu pek güncelleme atmadım bu ara🗿. Komut ile çağırma eğitimi öğrettim. Bana bağlandı fakat ergenlik çağına girince ciddi saldırganlık görüldüğü yazıyor internette, böyle bir durum yaşamamayı umuyorum. Büyük boy çekirdek kırabiliyor ve diyeti çekirdek ağırlıklı. Mamayı arada keyif için veriyorum sadece bazen vermediğim günler dahi oluyor. Geniş bir kafese alındı ve önceki küçük kafesi yüzünden kuyruk tüylerinde ufak bir gelişimsel sorun oluştu.(kırıldı vs.) Şuanlık bir problem yok her şey iyiye doğru gidiyor.
IMG_20230727_190710.jpgIMG_20230727_190649.jpgIMG_20230727_190646.jpg

Muhammet18

Pupa
Üye
Ya arkadaşlar gizli bilgi geldi bu sevdaymış ya 👍

Muhammet18

Pupa
Üye
Şaka Maka çok tatlı bir papağan güle güle besle ama ben hala sevda diyorum 🤣🤣🤣

darkness

İşçi Karınca
Üye
Yaklaşık 2 aylık oldu pek güncelleme atmadım bu ara🗿. Komut ile çağırma eğitimi öğrettim. Bana bağlandı fakat ergenlik çağına girince ciddi saldırganlık görüldüğü yazıyor internette, böyle bir durum yaşamamayı umuyorum. Büyük boy çekirdek kırabiliyor ve diyeti çekirdek ağırlıklı. Mamayı arada keyif için veriyorum sadece bazen vermediğim günler dahi oluyor. Geniş bir kafese alındı ve önceki küçük kafesi yüzünden kuyruk tüylerinde ufak bir gelişimsel sorun oluştu.(kırıldı vs.) Şuanlık bir problem yok her şey iyiye doğru gidiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 28670Ekli dosyayı görüntüle 28671Ekli dosyayı görüntüle 28672
Umarım hala çekirdek ağırlıklı beslemiyorsunuz.Aşırı yağlanmaya sebep oluyor.Kuru yemiş-kuru meyve karışımları olan yemlerden ve yanında pelet yem vermenizi önerim.Pelet yeme şimdi kuşunuz daha yavru iken alıştırmanız iyi olacaktır alışmazsa büyüyünce yemeyebiliyorlar.Pelet yemde aşırı verilmemeli çok fazla protein içerdiğinden karaciğer hastalıklarına neden olabiliyorlar.İmkanınız varsa kaliteli markalar tercih edin.

IMG_20230905_213550.jpg
Petshoplarda satılan bu kalsiyum tüneklerinden satın almanızı öneririm.Kuşunuz hem tırnakları ve gagasını törpülüyor hem bu tünekleri yiyip kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.

Tatile giderseniz veya kuşunuz ile bir süre ilgilenemezseniz tüğlerini yolup intihar edebiliyorlar.
Yada bu sebepler dışında tüğlerini yolarsa iç veya dış parazit taşıma ihtimali var.
Bazı kuşlar sahiplerine aşırı bağlı olabiliyor benim kuşum sabahtan akşam üstüne kadar beni görmediğinden dolayı stres yapıyor ve tüğlerini yoluyor.