Muhabbet kuşum hastalandı!

Kutay

İşçi Karınca
Üye
muhabbet kuşum hava akımına maruz kaldığı için hastalandı şuan halsiz, uyukluyor, kabarıyor, keyfi yerinde değil. kuştan anlayan var mı bilmıyorum ama yardım edebilirseniz çok sevinirim napabilirim ?

Mustafay

Larva
Üye
Muhabbet kuşundan anlamıyorum ama yemek yiyor mu ve tuvaletini yapıyor mu.Kuşunuzu elinize alın ve karnını elinizle okşayın karnı dolumu diye yapıyoruz bunu.Geçmiş olsun ALLAH şifasını versin inşallah.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Muhabbet kuşundan anlamıyorum ama yemek yiyor mu ve tuvaletini yapıyor mu.Kuşunuzu elinize alın ve karnını elinizle okşayın karnı dolumu diye yapıyoruz bunu.Geçmiş olsun ALLAH şifasını versin inşallah.
yemek yiyor su içiyor iştahı yerinde çok şükür. kendi isteğiyle dışarı da çıkıyor enerjik ama kafeste olduğu zamanlar hastalığı belli oluyor halsizliği, uyuklaması falan.

Mustafay

Larva
Üye
Kutay kuşun gözü kapalı titriyor mu titriyorsa acil veterinere götür.Benim gidim öyle öldü😭😭😖

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Kutay kuşun gözü kapalı titriyor mu titriyorsa acil veterinere götür.Benim gidim öyle öldü😭😭😖
titremiyor, kuyruk aşağı yukarı sallanmıyor. sadece gün içinde sadece kafesin içinde biraz halsiz ve uyukluyor ama kafesin dışında aynı enerjisi var

Mustafay

Larva
Üye
Tamam titriyorsa sıkıntı büyüktü durumu iyi sadece dinlenmesi lazım fazla soğuk ve rüzgarlı bir yerde tutmayın sıcak bir yerde tutun baktın hayla hasta vitamin al suyuna veya yemine karıştır hala hasta veterinere götürürsün inşallah Allah şifasını versin inşallah.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Tamam titriyorsa sıkıntı büyüktü durumu iyi sadece dinlenmesi lazım fazla soğuk ve rüzgarlı bir yerde tutmayın sıcak bir yerde tutun baktın hayla hasta vitamin al suyuna veya yemine karıştır hala hasta veterinere götürürsün inşallah Allah şifasını versin inşallah.
sağolun

Mustafay

Larva
Üye
Bir şey değil benim bildiğim bu kadardı.

nyaniki

Yumurta
Üye
Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Bir de mümkünse kullandığınız takviyeleri (vitamin, probiyotik, kum vb) de görebilirim. Çok bilgili değilim ama 2 yıldır sultan papağanım var ondan dolayı yardımcı olabilirim umarım.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Bir de mümkünse kullandığınız takviyeleri (vitamin, probiyotik, kum vb) de görebilirim. Çok bilgili değilim ama 2 yıldır sultan papağanım var ondan dolayı yardımcı olabilirim umarım.
hocam iyileşti çok şükür ama yine de söyleyim aminosol multivitamin kullanıyordum

nyaniki

Yumurta
Üye
Çok geçmiş olsun; tatlı kuşu görmek isterim :). Takviye olarak ben Entrobac probiyotik, Gervit-W, Grit kum, Bt Amin Forte kullanıyorum. Petshoplarda satılan Amnisol marka vitaminler çok kaliteli değiller diye okudum. Bu yüzden Multi vitamin olarak Gervit-W kullanıyorum, siz de bakabilirsiniz. Entrobac probiyotik de insanlardaki probiyotik gibi kuşların uzun süreli bağırsak sağlığını dengeliyor. Kuşunuz şu ankinden daha ağır grip olduğunda çok fazla su kaybetmeden ishalini gidermesine yardımcı oluyor. Grit kum kuşlar gerçek hayatta yerden kum ve taş yiyorlar, kuşların taşlıklarında tohumların parçalanmasına yardımcı oluyor. Bt Amin Forte de B vitamini eğer kuşunuz tüy dökme dönemine girdiyse o dönemi atlatmanıza yardımcı oluyor. Hepsi büyük kutularda satıldığı için genelde bölünmüş olarak satılıyor. Multi vitamin dışında hiçbiri şart değil ama eğer kuş hasta olursa yaşama ihtimalini arttırıyorlar uzun süreli kullanımda ama Amnisol markasını iyice araştırın. Eğer herhangi birini almaya karar verirseniz birkaç siteden alışveriş yaptım size de önerebilirim. Geçmiş olsun tekrardan.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Çok geçmiş olsun; tatlı kuşu görmek isterim :). Takviye olarak ben Entrobac probiyotik, Gervit-W, Grit kum, Bt Amin Forte kullanıyorum. Petshoplarda satılan Amnisol marka vitaminler çok kaliteli değiller diye okudum. Bu yüzden Multi vitamin olarak Gervit-W kullanıyorum, siz de bakabilirsiniz. Entrobac probiyotik de insanlardaki probiyotik gibi kuşların uzun süreli bağırsak sağlığını dengeliyor. Kuşunuz şu ankinden daha ağır grip olduğunda çok fazla su kaybetmeden ishalini gidermesine yardımcı oluyor. Grit kum kuşlar gerçek hayatta yerden kum ve taş yiyorlar, kuşların taşlıklarında tohumların parçalanmasına yardımcı oluyor. Bt Amin Forte de B vitamini eğer kuşunuz tüy dökme dönemine girdiyse o dönemi atlatmanıza yardımcı oluyor. Hepsi büyük kutularda satıldığı için genelde bölünmüş olarak satılıyor. Multi vitamin dışında hiçbiri şart değil ama eğer kuş hasta olursa yaşama ihtimalini arttırıyorlar uzun süreli kullanımda ama Amnisol markasını iyice araştırın. Eğer herhangi birini almaya karar verirseniz birkaç siteden alışveriş yaptım size de önerebilirim. Geçmiş olsun tekrardan.
gerwit ve entrobac probiyotiği mamaist.comdan sipariş edecektim tamda yanına bunlarıda ekliyorum ama kuşun kafesinde kuş kumu, kum taşı, kalamar kemiği ve gaga taşı var kafesi çok büyük o yüzden hepsinden aldım tüy dönemleri icin bt amin forteyide ekliyorum sepete teşekkürler
Bu arada ismi Kibar
gerçektende ismi gibi kibar hiç agresif olmayan nazik bir hanım ☺️☺️
beni gördüğü an kafesin içinde uçuşturmaya başlıyor dışarı çıkmak için kapının önünde durup duruyor çok sever kendisi beni ayrı bir bağımız var
ve gagasından sevdirmeye bayılıyooor 🥰
ilk kabarık fotoğraf hasta olduğu günlerden o yüzden kabarık ve uykulu ama şimdi çok enerjik ve mutlu maşallah

Ekli dosyalar

• 1AD91D28-0BAF-4B4B-A13F-FC817BD6B761.jpeg
    1AD91D28-0BAF-4B4B-A13F-FC817BD6B761.jpeg
    37.2 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_2155.jpeg
    IMG_2155.jpeg
    26.6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_2156.jpeg
    IMG_2156.jpeg
    33.9 KB · Görüntüleme: 8

Kutay

İşçi Karınca
Üye
kendisi 6-7 aylık civarı tam bilmiyorum
ilaçları nasıl kullanmam gerektiğine dair ve başka sorularım için dm den veya bir telefon numarası üzerinden wp dan konuşsak olur mu
ayrıca alışverişim doğru ve yeterli mi?

Ekli dosyalar

• IMG_2212.png
    IMG_2212.png
    36.7 KB · Görüntüleme: 6

nyaniki

Yumurta
Üye
Gerçekten çok tatlıymış:) böyle sevdiren muhabbet kuşu nadirdir. Benim sultan da sevdiriyor kendini :)). Balkondan geldi kursak mantarı vardı öyle yendik galiba hastalığını (biraz pahalıya patladı veterinerler çok pahalı). Dm'den istediğini sorabilirsin. Ben mamaist, grpet den alışveriş yaptım. Ikisinden de memnunum ama grpet daha ucuz olabiliyor oraya da bakabilirsin.
Kullanım sıklığını da dm'den konuşabiliriz.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Gerçekten çok tatlıymış:) böyle sevdiren muhabbet kuşu nadirdir. Benim sultan da sevdiriyor kendini :)). Balkondan geldi kursak mantarı vardı öyle yendik galiba hastalığını (biraz pahalıya patladı veterinerler çok pahalı). Dm'den istediğini sorabilirsin. Ben mamaist, grpet den alışveriş yaptım. Ikisinden de memnunum ama grpet daha ucuz olabiliyor oraya da bakabilirsin.
Kullanım sıklığını da dm'den konuşabiliriz.
tamamdır ilaçlar gelince yazacağım çok sağol

Mustafay

Larva
Üye
Çok geçmiş olsun Kutay inşallah kuşunda seninle bir ömür yaşasın geçmiş olsun.