Mezarlıkta kraliçe bulabilir miyim?

yusufff01

Yumurta
Üye
Messor kraliçesi bulmak istiyorum ama adana da uçuşlar sanki bitmiş gibi zaten bir adet yumurtalı kraliçem mevcut ama şehir dışına gidicem bir kraliçeyi yanıma alıp diğerini bahçeme bir düzenek içinde koloni kurmasını sağlamak istiyorum ben geri dönene kadar.Mezarlıkta dolaşsam bulabilir miyim acaba?

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Messor kraliçesi bulmak istiyorum ama adana da uçuşlar sanki bitmiş gibi zaten bir adet yumurtalı kraliçem mevcut ama şehir dışına gidicem bir kraliçeyi yanıma alıp diğerini bahçeme bir düzenek içinde koloni kurmasını sağlamak istiyorum ben geri dönene kadar.Mezarlıkta dolaşsam bulabilir miyim acaba?
hava sıcaklığı ve rüzgar uygun ise heryerde karşına çıkabilir diye düşünüyorum (Büyük kolonilerin etrafında daha fazla bulursun)

Enesersoy45

Pupa
Üye
Asıl orda bulunuyor var ya

yusufff01

Yumurta
Üye
hava sıcaklığı ve rüzgar uygun ise heryerde karşına çıkabilir diye düşünüyorum (Büyük kolonilerin etrafında daha fazla bulursun)
Bugün hava baya iyiydi parka çıktım çok fazla yer gezdim bir tane bile bulamadım geçen günlerde de yağmur yağmıştı.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Yani büyük bir parkın neredeyse her karışını gezdim ama bulamadım mezarlıktan da ümidi kesiyor gibiyim artık.
Kraliçe bulmak gıcık iş. Ararsınız karşınıza çıkmaz,aramayı kesersiniz önünüze düşerler.
Siz bakmaya devam edin hem gezmiş de olursunuz.

khobob56

Yumurta
Üye
Ben de çok aradım ama bulamadım galiba martın ortalarında uçtular.

yusufff01

Yumurta
Üye
Ben de çok aradım ama bulamadım galiba martın ortalarında uçtular.
Yarın öğlen saat 2 gibi yağmurlu gösteriyor ardından saat 3 ten itibaren güneşli.Ben şansımı o saatte deneyeceğim yarın.Eğer adanadaysan sen de bakabilirsin.

khobob56

Yumurta
Üye
Teşekkür ederim. İnşallah sonraki sezona kalmadan buluruz.

Calvus

Yumurta
Üye
Yani büyük bir parkın neredeyse her karışını gezdim ama bulamadım mezarlıktan da ümidi kesiyor gibiyim artık.
Şans faktörü de var bi bakarsın hiç ummadığın bi zamanda denk gelir bana kalırsa çevrendeki kolonileri tespit et ve zaman zaman onları kontrol et.

EminBS

Yumurta
Üye
Kayseri'de mezarlıkta bulmuştum 8 adet fakat Mart sonlariydi

yusufff01

Yumurta
Üye
Millet adana da messor uçuşları tamamlanmış gibi görünüyor.Bugün saatlerce tüm mezarlığı dolaştım hava da çok iyiydi hiç messor kraliçesi ya da prensesi görmedim büyük messor kolonilerine çok rastladım prens,prenseste barındırmıyorlardı.Şubat sonundan martın sonuna kadar uçuşlar tamamlandı kanaatimce artık önümüzde ki bahara...(Adana için)

EminBS

Yumurta
Üye
Millet adana da messor uçuşları tamamlanmış gibi görünüyor.Bugün saatlerce tüm mezarlığı dolaştım hava da çok iyiydi hiç messor kraliçesi ya da prensesi görmedim büyük messor kolonilerine çok rastladım prens,prenseste barındırmıyorlardı.Şubat sonundan martın sonuna kadar uçuşlar tamamlandı kanaatimce artık önümüzde ki bahara...(Adana için)
Aynen hocam bu yıl havalardan kaynaklı uçuşlar bir tık daha erken oldu gibi

Claw

Pupa
Üye
4:.30-5.00 arası dolaşın o aralarda uçuş olabilir. Adana'da olmadığım için Ankara üzerinden konuşuyorum.