Messor tohum yemiyor

Alprabuamelu

Yumurta
Üye
Yaklaşık 50 işçili kolonim var bu zamana kadar bu koloniyi tohumla besledim ama tohumun kabuğunu ben çıkarıp veriyordum koloni büyüyünce kabuklu bir şekilde verdim ama kabukları kuramıyorlar ve nerede okusam messorlar tohum kabuğunu kurabileceği yazıyor acil yardım gerek kabuksuz yumuşak yem onerebilirseniz önerin ( kuş yemi denedim onu da yemiyorlar)

Poosedion

Yumurta
Üye
Canlı yeme geçebilirsin. Sürekli tohum tohum bir yere kadar. Canlı yemin yoksa sosis yumurta beyazı fln ver aga.

Poosedion

Yumurta
Üye
Sadece tohumlada beslenilmez ama. Canlı yem yoksa alternatif sundum. Sosis, yumurta beyazı, kıyma, bunları verebilirsin.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Normal bir yemciye gidip kavrulmamış muhabbet kuşu yemi isteyebilirsin beyaz olanlardan yani sadece onlar daha yumuşak ve parçalaması kolay oluyor bunun dışında benim messorlarım keten tohumunun delisi keten tohumu vermeyi deneyebilirsin alternatif olarak
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben dışarı çıkıp messorların taşıdığı tohumları toplayıp yem karışımının içine ekliyorum zenginleşsin diye canınız sıkıldığında güzel aktivite olabilir

Kadircıkla

Yumurta
Üye
Normal bir yemciye gidip kavrulmamış muhabbet kuşu yemi isteyebilirsin beyaz olanlardan yani sadece onlar daha yumuşak ve parçalaması kolay oluyor bunun dışında benim messorlarım keten tohumunun delisi keten tohumu vermeyi deneyebilirsin alternatif olarak
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben dışarı çıkıp messorların taşıdığı tohumları toplayıp yem karışımının içine ekliyorum zenginleşsin diye canınız sıkıldığında güzel aktivite olabilir
Gerçekten güzel aktivite 😂👍