Messor ne yer?

Pooani

Yumurta
Üye
Yaklaşık 5-6 işçili 4 messor kolonim var canlı yem olarak un kurdu veriyorum ama ne tohumu vereceğimi bilmiyorum.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Kuş yemi verebilirsiniz.

F9rkan

Yumurta
Üye
Yaklaşık 5-6 işçili 4 messor kolonim var canlı yem olarak un kurdu veriyorum ama ne tohumu vereceğimi bilmiyorum.
Çim ,keten ve yulaf (benim gözlemlerime göre) en sevdikleri tohumlar ayrıca kuş yemide içinde çok çeşit barındırdığı için verilmeli bence aktardan bulabilirsiniz.

Pooani

Yumurta
Üye
Çim ,keten ve yulaf (benim gözlemlerime göre) en sevdikleri tohumlar ayrıca kuş yemide içinde çok çeşit barındırdığı için verilmeli bence aktardan bulabilirsiniz.
Yulaf tohumu mu yoksa yulafın kendisi mi?

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
aslında koloni büyüdüğünde medya ve major üretimini arttırmak için bu ürünleri versek bir işe yarayabilir. bir konuda okumuştum sanki
Pirinci kırabileceklerini hiç sanmıyorum açıkçası. Kırabilecekleri seviye de tohumlar verirseniz belki bir ihtimal tetikleyebilir ancak bu majör üretimin türlü türlü parametreleri var. Anlamak ve yorum yapabilmek için daha çok kaynağa ihtiyacımız var. :)

ElifK

Yumurta
Üye
Bakliyat olarak ne verilebilir?

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bakliyat olarak ne verilebilir?
Bakilyat olarak neredeyse hiçbirşeyi yemezler maksadını aşan bir sertliği var…

Soyulmuş darı, ilaçsız çim tohumu, yabani arpa tohumu, yabani yulaf tohumu, karahindibağ tohumu, aspur tohumu, chia tohumu, keten tohumu, çörek otu tohumu, kavrulmamış susam gibi birçok tohumu tüketirler.

ElifK

Yumurta
Üye
Bakilyat olarak neredeyse hiçbirşeyi yemezler maksadını aşan bir sertliği var…

Soyulmuş darı, ilaçsız çim tohumu, yabani arpa tohumu, yabani yulaf tohumu, karahindibağ tohumu, aspur tohumu, chia tohumu, keten tohumu, çörek otu tohumu, kavrulmamış susam gibi birçok tohumu tüketirler.
Anladım teşekkür ederim

Pooani

Yumurta
Üye
Keten, yulaf, pirinç ve ayçiçeği çekirdeğini biraz ezerek verdim ve karınca yumurtalarında baya bir artış oldu.

Bilgilendirmeler için teşekkürler.