Messor kolonisi boostlamak

EmreCaN06

Yumurta
Üye
Messor kolonomi şuanki tarihde boostlamam ne kadar mantıklı ve boostlamak konusunda neler yapmalıyım veya yapmamalıyım
yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cendsel

Pupa
Üye
messor kolonomi şuanki tarihde boostlamam ne kadar mantıklı ve boostlamak konusunda neler yapmalıyım veya yapmamalıyım
yardımlarınızı bekliyorum.
kaç işçi var? ve kış uykusuna yatırdın mı?
ama genel olarak şunu söyleyebilirim bir koloniyi boostlamak istiyorsan protein oranı yüksek besinlerle
sık aralıklarla beslemen lazım , örneğin un kurdu ile 2 günde bir yada her gün beslemek gibi.

EmreCaN06

Yumurta
Üye
kaç işçi var? ve kış uykusuna yatırdın mı?
ama genel olarak şunu söyleyebilirim bir koloniyi boostlamak istiyorsan protein oranı yüksek besinlerle
sık aralıklarla beslemen lazım , örneğin un kurdu ile 2 günde bir yada her gün beslemek gibi.
15 işçili
unkurdu veriyorum kış uykusuna yatırmadım durdukları yer oda sıcaklıgında gerek duymadım
rutin 3 günde bir veriyorum haftada 1 kerede şekerli su tohum sürekli var

cendsel

Pupa
Üye
15 işçili
unkurdu veriyorum kış uykusuna yatırmadım durdukları yer oda sıcaklıgında gerek duymadım
rutin 3 günde bir veriyorum haftada 1 kerede şekerli su tohum sürekli var
Tohum miktarını azaltıp unkurduna abanabilirsin , yada yağ oranı yüksek çekirdekler verebilirsin .

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Ben boostlarımı genelde minimum 100 işçiye ulaşmış kolonilerime yapıyorum beslemeyi un kurdu, morio kurdu, yavru tartara, yavru chopardi olmak üzere hem kurt hem böcek kullanıyorum birde asla outworldden jellerimi eksik etmiyorum. Messorlarda jel yerine bolca çim tohumu bulunduruyorum.

EmreCaN06

Yumurta
Üye
Ben boostlarımı genelde minimum 100 işçiye ulaşmış kolonilerime yapıyorum beslemeyi un kurdu, morio kurdu, yavru tartara, yavru chopardi olmak üzere hem kurt hem böcek kullanıyorum birde asla outworldden jellerimi eksik etmiyorum. Messorlarda jel yerine bolca çim tohumu bulunduruyorum.
100 işçiye ulaşmak şuanki durumda çok meşekatli zaman alır gibi geliyor 15 işçiye ulaşması benimkiler 1,5 seneyi buldu bulundukları ortam soguktu onu sebep görüyorum tabiki tek çeşit yem kaynagı canlılar açısından saglıksız çeşit artıracagım ama jel konusunu ilk defa senden duyuyorum biraz açarmısın

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Tabii ki açarım jell dediğim elmadan karpuzdan muzdan vs. yapılan bir besin ilk başlarda antscanadanın youtube kanalında görmüştüm sonra araştırmalarımla bir arkadaşı buldum ve ondan jel almaya başladım hem böceklerim hemde karıncalarım için kullanıyorum şuraya örnek bir görüntü bırakıyorum jeller hakkında. https://prnt.sc/26cxj3o
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Eğer almak istersen dm den yaz bana satan arkadaşa yönlendiriyim en son temmuz ayında bir alım yaptım kendisinden.

EmreCaN06

Yumurta
Üye
Tabii ki açarım jell dediğim elmadan karpuzdan muzdan vs. yapılan bir besin ilk başlarda antscanadanın youtube kanalında görmüştüm sonra araştırmalarımla bir arkadaşı buldum ve ondan jel almaya başladım hem böceklerim hemde karıncalarım için kullanıyorum şuraya örnek bir görüntü bırakıyorum jeller hakkında. https://prnt.sc/26cxj3o
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Eğer almak istersen dm den yaz bana satan arkadaşa yönlendiriyim en son temmuz ayında bir alım yaptım kendisinden.
tesekkürler

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Tabii ki açarım jell dediğim elmadan karpuzdan muzdan vs. yapılan bir besin ilk başlarda antscanadanın youtube kanalında görmüştüm sonra araştırmalarımla bir arkadaşı buldum ve ondan jel almaya başladım hem böceklerim hemde karıncalarım için kullanıyorum şuraya örnek bir görüntü bırakıyorum jeller hakkında.
https://prnt.sc/26cxj3o
Bu jellerin marketlerde satılan jölelerden bir farkı var mı?

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Bu jellerin marketlerde satılan jölelerden bir farkı var mı?
İnanın bir fikrim yok bu konuda ama markette satılan jölelerin içinde zararlı olabilecek kimyasallar olabilir belki. Almak isterseniz dm üzerinden satan arkadaşa yönlendirebilirim.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
İnanın bir fikrim yok bu konuda ama markette satılan jölelerin içinde zararlı olabilecek kimyasallar olabilir belki. Almak isterseniz dm üzerinden satan arkadaşa yönlendirebilirim.
Haklısın, belki o şekilde bir zararı olabilir. Şu an ihtiyacım yok o tarz bir şeye ama yine de bir iletişim için link vs. yollarsan sevinirim. :)

Okan

Pupa
Üye
Çok bilgilendirici yorumlar okudum teşekkür ederim bilmediğim konular varmış...