Messor günlüğü

Berkant_md

Yumurta
Üye
ya benimde şu an 2 gün önce sahiplendiğim bir messor kolonisi var kolonide yaklaşık 15 asker birde minör var. Bunlar tüpten hiç dışarı çıkmıyor ıslak pamuğun dibinde bekliyorlar. ve koloni ilk geldiğinde içeride sadece bir kaç tane yumurta varken şimdi 10 tane yumurta olmuştur neler oluyor bu kolonide aydınlatırmısınız beni

( full soldaki tüpün içindeler) isterseniz tüpün içini de atabilirim).
15 işçili bir koloni için outworlde gerek yok
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bende bugün birinden satın aldım Messor türü kraliçe fakat ilk aşamada yumurtaları gözükmüyor. Muhtemelen kargoda gelirken yumurtalarını yedi. ilk sorum olarak bir dahaki yumurtaları ne zaman çıkartır?. İkinci olarak geldiği günün akşamı biraz enerji versin diye 1 damla şekerli su verdim iyi mi yaptım?. Son olarak televizyonun altına koydum ortalama sıcaklık olsun diye yanında modem de var televizyonun sesinden ve modemin çıkarttığı sinyallerden etkilenir mi?
Sinyal değil de televizyonu sesli dinliyorsanız vs sıkıntı olur eğer dolap tarzı oda sıcaklığında bir yer varsa oraya koymanız çok daha iyi olur çünkü titreşimden etkilenen canlılar televizyon sesi sorun olabilir
( karanlık bir ortam, oda sıcaklığı, 1 2 hafta hiç dokunmayın yeter ztn doğası bu neslini hayatını devam ettirmek için yumurtlamak zorunda)

Herkesin bildiği şu işçi sınıfları var
IMG_20220126_140332.jpg

-Minör-
İlk işçilerdir kraliçe bakımı ufak tefek işler vs onlarla ilgilenirler
-media-
Minörlerin bir büyük boyu gibidir
Aslında mediaları 2 ye ayırırız büyük ve küçük olarak o da şu şekilde;
images.jpeg
Çok net değil ama olsun
Burada özellikle yeni hobiciler arasında major ve büyük media çok karıştırılır
Medialar minörlere göre daha ağır işleri yaparlar

-major-
En ağır işi yapan savunma ve saldırıda aktif rol oynayan herkesin görmek istediği kaslı işçidir
Kendi günlüğünü tuttuğum koloniden bulabilirsem fotoğraf eklerim

Bunlar da benim koloni 🤤😋
IMG20220126133924.jpg
IMG20220126133901.jpg

IMG20220126133746.jpg

2 gün önce kış uykusundan uyandırdım aslında şubat sonunda kaldıracaktım ama hava -7 lere düşünce ztn ilk kıl uykusu deneyimimdi balkonda duruyorlardı aldım içeriye zaten en baştan aldık bu koloniyi ilerledikçe son hallerine doğru yeni anlık görseller eklerim (bunlar ise 26 ocak 2022 den fotolar)

Son düzenleme: