Merhaba arazide mantis buldum

Pixel

Yumurta
Üye
Hiç Salıcak gibi durmuyor

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Sorunuz varsa nedir tam olarak anlayamadım

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İnsana zararı yoktur aksine çevre ve insan yaşamı için oldukça faydalı bir hayvandır. Çok ileri derece rahatsız edilmediği sürece ısırma vs. olmaz

efetrhan

Pupa
Üye
İnsana zararı yoktur aksine çevre ve insan yaşamı için oldukça faydalı bir hayvandır. Çok ileri derece rahatsız edilmediği sürece ısırma vs. olmaz
hocam duruşları beni aşırı ürkütüyo tak diye parmağa yapışmasın kollarıyla :D ileri derece rahatsızlık ele almakla olmaz herhalde?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
hocam duruşları beni aşırı ürkütüyo tak diye parmağa yapışmasın kollarıyla :D ileri derece rahatsızlık ele almakla olmaz herhalde?
Ele düzgün bir şekilde alırsanız sıkıntı olmaz tabikide. Gidip hayvanı parmaklarınızla sıkıştırarak tutarsanız direkt, ısırabilirler. Elinizi zeminmiş gibi yaklaştırıp alabilirsiniz

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
İnsana zarar verebilecek hayvanlar değiller. Özellikle dişi olanlar yavaş ve sakinler. Tarantulalardaki gibi elinizi zemin olarak algılatırsanız sorun olmaz.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
hocam mantis insana zarar verir mi? saldırır mı yani?
Aksine ekosistem icin oldukca faydalılar. Ana besinleri haşereler ve diğer canlılara parazit olarak zarar veren wasplerdir. İnsanlar için yalnızca zorla tutmaya çalıştığınızda keskin raptorleri ile parmağınızı tutar.