Mantisimin türü nedir ve yemek yemiyor

yagiz

Yumurta
Üye
Mantisimin cinsi ve cinsiyeti nedir ayrıca birkaç gündür yemek yemiyor oluşturduğum yaşam alanindada hep baş aşağı duruyor bilenler yazabilir mi bide yem olarak önerebileceginiz yer var mı ben şuana kadar hep doğadan buluyordum
IMG_20220724_145630.jpg

Kremants

Yumurta
Üye
Dogadan bulmak riskli un kurdu verebilrisin sahibindende satiyorlar ve bir tanidigimda 100 tanesini 10 tlye satiyor almak istersen

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Mantisiniz dişi gibi duruyor. Doğadan mı aldınız? Veya yakın zamanda kabuk attı mı? Ve ne kadar sıklıkla besliyorsunuz?

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Hierodula sp. olduğunu düşünüyorum. Canlinin abdomenini yandan veya aşağıdan çekerseniz cinsiyet konusundq yardimci olabilirim. Ankara canlı yem, antalyca çekirge ve adana canlı yem gibi sitelerden herhangi bir kurt veya hamam böceği türü işini görecektir.

yagiz

Yumurta
Üye
Hierodula sp. olduğunu düşünüyorum. Canlinin abdomenini yandan veya aşağıdan çekerseniz cinsiyet konusundq yardimci olabilirim. Ankara canlı yem, antalyca çekirge ve adana canlı yem gibi sitelerden herhangi bir kurt veya hamam böceği türü işini görecektir.
Tamamdir birazdan içeri geçip detaylı foto çekeceğim doğadan buldugum bir kurt attım karınca attım sinek attım hiçbirini yemedi

yagiz

Yumurta
Üye
Mantisiniz dişi gibi duruyor. Doğadan mı aldınız? Veya yakın zamanda kabuk attı mı? Ve ne kadar sıklıkla besliyorsunuz?
Geleli daha birkaç gün oldu babamin arkadaşı verdi. kabuk attimi bir bilgim yok içine doğadan buldugum kurt sinek karınca attım yemedi hiçbirini karınca yolunun üstüne bile koydum yemedi

Nova

Larva
Üye
Geleli daha birkaç gün oldu babamin arkadaşı verdi. kabuk attimi bir bilgim yok içine doğadan buldugum kurt sinek karınca attım yemedi hiçbirini karınca yolunun üstüne bile koydum yemedi
mantisler ölü hayvanla beslenmiyor bildiğim kadarıyla. Benimde vardı ve cımbız ile önüne hareket eden canlı yemi bırakıyorum yada tutuyordum o yakalayıp yiyordu.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
mantisler ölü hayvanla beslenmiyor bildiğim kadarıyla. Benimde vardı ve cımbız ile önüne hareket eden canlı yemi bırakıyorum yada tutuyordum o yakalayıp yiyordu.
Ölü değil de hareket etmeyen şeyleri yemiyorlar diyelim. Cımbızla mantisin dikkatini çekerek ölü canlılar ile çok kez besleme yaptım.

Nova

Larva
Üye
Ölü değil de hareket etmeyen şeyleri yemiyorlar diyelim. Cımbızla mantisin dikkatini çekerek ölü canlılar ile çok kez besleme yaptım.
Canlıya nazaran biraz uğraş isteyen besleme yöntemi. Canlı daha cazip geliyor mantise.

yagiz

Yumurta
Üye
Ölü vermiyorum zaten canlı atıyorum içine