Mantis ayak kopması

Semihgnc

Yumurta
Üye
IMG_20220801_030347.jpg
Mantisimi beslerken fark ettim sol arka ayağı kopmuş beslerken ve formikaryumun bakımını yaparken cok dikkat ederek hareket ederdim,
nasıl oldu anlamadım bilen biri bilgilendirebilir mi ayağı tekrar onarilir ve çıkar mı yoksa mantisim ampute olarak mı kalicak???
Gerçekten derinden üzdü beni cok dikkat ederdim....

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Öncelikle formikaryum yerine teraryum kullanman daha uygun olacaktır. Ayağı bir zarar görmesi sonucu mantisin tarafından yenmiş, kabuk sırasında sıkışmış veya herhangi bir dikkatsizlik sonucu ezilmiş veya kopmuş olabilir. Eğer canlı l4ten küçükse tamamen yenileyebilir, l5 ve l5ten büyükse de tamamen olmasa da kısmen yenileyebilir veya hiç yenilemeyebilir. Bu yenilenme olayi kabuk değişimi sırasında olacaktır.

Semihgnc

Yumurta
Üye
Öncelikle formikaryum yerine teraryum kullanman daha uygun olacaktır. Ayağı bir zarar görmesi sonucu mantisin tarafından yenmiş, kabuk sırasında sıkışmış veya herhangi bir dikkatsizlik sonucu ezilmiş veya kopmuş olabilir. Eğer canlı l4ten küçükse tamamen yenileyebilir, l5 ve l5ten büyükse de tamamen olmasa da kısmen yenileyebilir veya hiç yenilemeyebilir. Bu yenilenme olayi kabuk değişimi sırasında olacaktır.
Kabuk yenilenmesi yanlış hatırlamıyorsam bu cuma oldu. Verdiğin bilgi için ise teşekkür ederim