Lütfen Yardım Edin

Emir1938191

Yumurta
Üye
80 işçili Camponotus Kolonime geçen hafta bir canlı un kurdu vermiştim, (Daha önceden onlarca yediler ne olduğunu biliyorlar). Bu sefer Attım 1 gün sonra baktığımda yememişlerdi 2. gün baktım Formicarium içinde Çıldırmak üzereyim formicarium'u açarsam 30-40 tane karınca kaçacak, ve hasar oluşcak. Un kurduğunu kendi larvaları gibi temizliyorlar, kraliçe dahil hiçbiri ellemiyor içeride geziyor, sanki üvey evlat gibi koloniye aldılar
Not: Yazarken tekrar baktım formicariuma bağlı olan su test tüpünde üstünde birsürü işçi ve yumurta var alırsam yumurtalar gidecek veya kraliçe strese girecek hiçbirşey yapamıyorum. Lütfen ne yapmalıyım yardım edin :D Foto ekli Ölü değil canlı un kurdu

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-28 at 13.06.22.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-28 at 13.06.22.jpeg
    41.9 KB · Görüntüleme: 42

Poyrazing

Yumurta
Üye
Un kurdunu canlı vermeyin kafasını taşla veya sert bir cisimle ezip verin.

Emre52ege52

Pupa
Üye
Sadece kafasını koparıp bağırsaklarını çıkartıp verebilirsiniz canlı vermeyin

Emre52ege52

Pupa
Üye
Kardeşim altın cımbızla öldürmemimi bekliyorsun anlamadım. Canlı her sonuçta ölüyor zaten. Her şeyi ezbere yapmayın
Canlı her sonuçta öldüğünü biz de biliyoruz fakat sizin yöntem gaddarca kafasından hafif çekse ölüyo zaten taşla öldürmeye gerek yok

Poyrazing

Yumurta
Üye
Canlı her sonuçta öldüğünü biz de biliyoruz fakat sizin yöntem gaddarca kafasından hafif çekse ölüyo zaten taşla öldürmeye gerek yok
Bir un kurdunu canlı bir şekilde tarantulaya veya kertenkeleye vermeyi gaddarca görülmüyorda benim kafasını ezmemmi gaddarca görünüyor? Taşla öldürüncede çok acı çekmiyor merak etmeyin.

Emre52ege52

Pupa
Üye
Bir un kurdunu canlı bir şekilde tarantulaya veya kertenkeleye vermeyi gaddarca görülmüyorda benim kafasını ezmemmi gaddarca görünüyor? Taşla öldürüncede çok acı çekmiyor merak etmeyin.
Emin olun kafasini tutup cekmesi daha kolay

aatom_karinca

Pupa
Üye
Kardeşim altın cımbızla öldürmemimi bekliyorsun anlamadım. Canlı her sonuçta ölüyor zaten. Her şeyi ezbere yapmayın
Ezbere yapmak? Altın cımbız istemiyoruz. Sen kafasını ezersen bağırsakları çıkaramazsın. Kafasını tutup çektiğin zaman her şey daha kolay. Bu işlerden anlasaydınız bunu bilirdiniz zaten.

Ömerke

Yumurta
Üye
An itibariyle un kurdu duyarı da gördük dur bakalım daha neler göreceğiz