Lasiodora Parahybana tarantula hakkında bilgi

KaanDE

Yumurta
Üye
Merhaba,
Başlıkta yazdığım gibi bir Lasiodora Parahybana alacağım. Hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum ve ilk defa tarantula alacağım ona göre de uygun bir canlı mı açıklarsanız sevinirim.

EfekanCmrts

Yumurta
Üye
Kank fazla büyüyen bi tür, çok agresif oluyolarmış. Tecrübe etmedim ama böyle okudum. Adultlar 10cm gövde boyutuna kadar ulaşabiliyor. Agresif oldukları için başlangıç için önerilmiyor diye biliyorum. Handling içinde fazla uygun olmadıklarını okudum. Okuduğum kadarıyla bu kadar biliyorum. Tecrübeli birileri yanlışım varsa düzeltebilirler
iyi hobiler :)

Mssr

Pupa
Üye
Muhtemelen sling alacaksınız, başlangıç için uygundur. Tahlil veya kürdan kabına 3cm yüksekliğin de hindistan cevizi torfu koyarak yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Torf yarı yarıya nemli ve kuru olmalı, bunu sağlamak için torfun 3/1 ine nem yapmanız yeterli. Bir kaç günde bir kendinden küçük boyutta bir mikro un kurdu ile besleyebilirsiniz.
Canlı dev türler arasında, genelde bebekleri kaçmaya odaklıdır ama yetişkinler de agresiflik gözlemlene bilir.

WhirlErt

Yumurta
Üye
Elimde var bebekleri çok kaçıyorlar hatta yemine bile atlamıyorlar bazen. Yetişkinleri de okuduğum kadarıyla pasif agresif. Yani yeme karşı çok saldırgan ama insana karşı son çare olarak saldırıyorlar. Slinge handling yapmak mümkün değil kaçıyor büyüdüğünde de ısırabilir. Dev tür olduğu için dişleri çok büyük olacak feci şekilde can yakabilir. Tabi ki ısırmayabilir canlının karakteri de etkili bu durumda. Umarım faydalı olmuştur.

CzrElektronik

Yumurta
Üye
Slinge handling yapmak mümkün değil kaçıyor büyüdüğünde de ısırabilir. Dev tür olduğu için dişleri çok büyük olacak feci şekilde can yakabilir. Tabi ki ısırmayabilir canlının karakteri de etkili bu durumda. Umarım faydalı olmuştur.
Hocam slinge handling yapmak mümkün degil demissiniz, canlının kaçıp kacmamasi o anki stres durumundan tut da aclik, tokluk durumuna kadar sonuç değişebilir. Ayrıca karakteristik olarak da durum değişir. Bende l2 l3 lp var 2 kez handling yaptım. Kaçmıyorda elimi uzatınca geliyor. Yalniz handling sonrası stresten ötürü 1 hafta boyunca kutuyu cikarinca magarasina saklaniyor. Sonra düzeliyor kacmiyor.

Kaze

Yumurta
Üye
Hocam slinge handling yapmak mümkün degil demissiniz, canlının kaçıp kacmamasi o anki stres durumundan tut da aclik, tokluk durumuna kadar sonuç değişebilir. Ayrıca karakteristik olarak da durum değişir. Bende l2 l3 lp var 2 kez handling yaptım. Kaçmıyorda elimi uzatınca geliyor. Yalniz handling sonrası stresten ötürü 1 hafta boyunca kutuyu cikarinca magarasina saklaniyor. Sonra düzeliyor kacmiyor.
Kesinlikle katılıyorum, ben l2 iken almıştım handlinge gayet uygun (bunu genel olarak söylüyorum bazen karakterinden ötürü saldırgan olanlarda olabilir) şu an l9 büyüdüğünde muhtemelen biraz daha agresif olacak ama ilk başta saldırmak yerine kaçacaktır çünkü çoğunlukla defansif bir tür. Bombalama yapacaktır, dahada zorlarsan ısırır adultların ısırığı kedi ısırığı kadar acıttığı söyleniyor.