Lasiodora Parahybana alıcam agresif tür olduğu için sorun olurmu?

denizery

Yumurta
Üye
Okuduğum bir yazıda başlangıç olarak agresif türler sorun olabilir dendi kafam çok karıştı lütfen yardım edin.
Aynı zamanda bakımı için önerilerinizi bekliyorum.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
tarantulalar insanlara karşı agresif değil defansif olurlar yemlere karşı agresif olurlar lp de öyle bir tür başlangıca uygun handling yapma strese sokma iyi geçinir gidersiniz ve başlayanlara en önemli önerim sos kabı kullanmayın çok sarsılıp canlıyı strese sokuyorlar

denizery

Yumurta
Üye
tarantulalar insanlara karşı agresif değil defansif olurlar yemlere karşı agresif olurlar lp de öyle bir tür başlangıca uygun handling yapma strese sokma iyi geçinir gidersiniz ve başlayanlara en önemli önerim sos kabı kullanmayın çok sarsılıp canlıyı strese sokuyorlar
Peki lp için handing çok mu riskli bende canlıyı çok strese sokmak istemiyorum ama 1 2 defa elime alsam sorun olurmu? zaten elimde şuan l4 bir lp var ikinci lp yi aldım o l2 bu soru için çok geç kaldım galiba ama bir sormak istedim. okuduğum bir yazıda dişleri çok büyük olduğu için handing önermem demişti sizde handing yapma diyosunuz galiba daha küçük bir türde yapmam lazım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Neyse teşekkür ederim.

Ve son olarak teraryum yapıcağım zaman yüksekliğin tahmini ne kadar olması lazım internette nerdeyse hiç bilgi bulamadım.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Peki lp için handing çok mu riskli bende canlıyı çok strese sokmak istemiyorum ama 1 2 defa elime alsam sorun olurmu? zaten elimde şuan l4 bir lp var ikinci lp yi aldım o l2 bu soru için çok geç kaldım galiba ama bir sormak istedim. okuduğum bir yazıda dişleri çok büyük olduğu için handing önermem demişti sizde handing yapma diyosunuz galiba daha küçük bir türde yapmam lazım.

Neyse teşekkür ederim.
tarantulalar handlinge uygun canlılar değiller bu yüzden handling yapmayın diyoruz diş boyutundan vs. değil elleşebilceğiniz canlılar değiller ve yuvasından çıkarıp kolunuza almanız onlar için sadece strese neden oluyor ve bu iki taraf için de kötü sonuçlanabilir

denizery

Yumurta
Üye
tarantulalar handlinge uygun canlılar değiller bu yüzden handling yapmayın diyoruz diş boyutundan vs. değil elleşebilceğiniz canlılar değiller ve yuvasından çıkarıp kolunuza almanız onlar için sadece strese neden oluyor ve bu iki taraf için de kötü sonuçlanabilir
teşekkür ederim iyi akşamlar.

qCartman

Yumurta
Üye
Okuduğum bir yazıda başlangıç olarak agresif türler sorun olabilir dendi kafam çok karıştı lütfen yardım edin.
Aynı zamanda bakımı için önerilerinizi bekliyorum.
Valla bende yeni başladım lp aldım
Nhandu chromatusada bir bak diğer alternatifim oydu

Skywalker

Yumurta
Üye
Sling olarak en keyifli türlerden biri iştahlı ve agresif, teraryum konusunda sling olduğu için ufak bir saklama kabı yeterli olur adult olduğunda 30x30x30 ölçülerinde teraryumlar yeterlidir, sling halindeyken ceviz kabuğu gibi birşeyi eklerseniz saklanma alanı ihtiyacını giderir, yer türü olduğundan ağaç dal parçası vs gerek yok dayanıklı bir tür. Hadling konusunda ben çok tavsiye etmiyorum yer türü olduğu için kendini tehdit altında hissettiğinde bombalama yapar, rahatsız edici bir durum çok fazla tekrar ederse abdomeni kelleşebilir.