Kylo1-2-3-4-5-6-7 😅

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Öncelikle herkese merhaba çok yakın zamanda (1 hafta içerisinde farkı aralıklı günlerde) bulduğum bu kraliçeleri forumda bir arkadaş sayesinde paylaşmak ve günlüğünü yapmak istedim. Umarım bu yolculuğu hiç veya olabildiğince az kayıp vererek tamamlamak istiyorum.

Bugün elimdeki Tapinomaların günlüklerinin ilk günü. Açıkçası eğer uzun süre boyunca kayıp vermeden devam edebilirsem bu yolculuğa, o kadar karıncayı nereye sığdıracağımı çok merak ediyorum. Çünkü elimde sadece Tapinoma değil 4 adet de Messor kraliçem var. (Birinin ilk işcisine 1 hafta civarınd akaldığını dahmin ediyorum).
Beni tedirgin eden de bu. Neyse ki bazılarını vereceğim bir kız arkadaşım ve okuldan arkadaşım var. Umarım bu yolculuktaki deneyimlerimi sizinle paylaşabilecek pek çok fırsat bulurum.

Asıl konumuza gelecek olursak, şuanda elimdeki karıncaların sayısını tahmin edebilmeniz için bir fotoğraf ekleyeceğim.
IMG_20220517_193021.jpg

Şimdi Tapinomalara gelicek olursa şuanda hepsi dip dibeler ve bazıları yumurtalar ile ilgilenirken bazıları sadece bekliyor. Sebebini anlamadım fakat umarım bir sorun yokturdur.
IMG_20220517_193415.jpgIMG_20220517_193414.jpgIMG_20220517_173120.jpg

Not: şuraya bir not ekleme gereği duydum. Bu 3'lü fotoğraf grubundaki ilk iki fotoğraf en günceli ve şuanda bir tanesi tüpün diğer ucunda duruyor. Onun aynı tür olmama ihtimalini değerlendiriyorum fakat daha önceki deneyimlerime göre 1 gece bekleme kararı aldım. Yarın yani 18/05/2022 tarihinde hala tüpün ucunda bekliyor halde bulursam tek başına ayrı bir tüpe alacağım veya elimdeki tüm tekli Messor harici türleri tekrar doğaya salacağım.

Saygılarımla. Takipte kalın! İyi forumlar. ♥️
Hatamı veya eksiğimi gördüğünüzde uygun bir dille bilgilendirirseniz minnettar olurum.

Son düzenleme:

mnstr26

Yumurta
Üye
Multiqueen başarılı gibi görünüyor devamını bekliyoruz.

Nazdravia

Pupa
Üye
Bu kadar fazla bakmanızı tavsiye etmezdim ama zaten arkadaşlarıma vereceğim demişsiniz. Aynı zamanda günlüğün devamını bekiyoruz.

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Bu kadar fazla bakmanızı tavsiye etmezdim ama zaten arkadaşlarıma vereceğim demişsiniz. Aynı zamanda günlüğün devamını bekiyoruz.
Bu kadar fazladan kastınız tek tüptekileri mi kastettiniz yoksa bütün kraliçeleri mi? Bütün kraliçeler ise dediğim gibi arkadaşlarıma vvereceğim. 1 veya 2 messor ve sağdaki tüplerden ise en az 2 tanesini vereceğim. Günlüğü başlattığım hariç.

Nazmiefe

Larva
Üye
Güzel bir günlük devamını kesinlikle bekleriz.

Nazdravia

Pupa
Üye
Genel olarak çok fazla koloni olması sıkıntı çıkarır ve zorlar diye dedim. Tabi bakabileceğiizi düşünürseniz bakabilirsiniz ama arkadaşlarınıza vermeniz daha iyi olur bence. Hem sizi yormaz hem de belki kraliçe bulamayan birini sevindirirsiniz 😊

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Genel olarak çok fazla koloni olması sıkıntı çıkarır ve zorlar diye dedim. Tabi bakabileceğiizi düşünürseniz bakabilirsiniz ama arkadaşlarınıza vermeniz daha iyi olur bence. Hem sizi yormaz hem de belki kraliçe bulamayan birini sevindirirsiniz 😊
Bakamayacağımı biliyorum. Zaten neredeyse hepsinin yumurtaları var ve olanların da neredeyse hepsinin yumurtaları yeni. O yüzden bir süre sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zaten ilk işciler çıkmadan bazılarını vermiş olurum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Multiqueen başarılı gibi görünüyor devamını bekliyoruz.
Güzel bir günlük devamını kesinlikle bekleriz.
Hepinize teşekkür ederim. Umarım herkesin işine yarayacak ve eğlenceli bir günlük olur. Sevgiler.