Kurbağalara hangi sudan kullanmalıyım

KAANDBK01

Yumurta
Üye
İri baş tan büyüttüğüm 2 tane kurbağam var. Sularını Arıtıcıdanmı koymaliyim yoksa normal çeşme suyundan mıIMG20220619112418.jpg

eyupbardak32

Larva
Üye
Çeşme suyu klor bakımından tehlikeli, tavsiyem arıtıcıdan çıkan suyu dinlendirip koymanız, klâsik akvaryum su değişim işlemi uygun olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca kara kurbağası olma ihtimalini de göz ardı etmeyiniz, iribaştan yetiştirdiğiniz için söylüyorum. İyi günler 😊

KAANDBK01

Yumurta
Üye
Çeşme suyu klor bakımından tehlikeli, tavsiyem arıtıcıdan çıkan suyu dinlendirip koymanız, klâsik akvaryum su değişim işlemi uygun olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca kara kurbağası olma ihtimalini de göz ardı etmeyiniz, iribaştan yetiştirdiğiniz için söylüyorum. İyi günler 😊
Çok teşekkür ederim. Zaten daha 1 hafta olmadı kurbağaya dönüşeli diğer iribaşlara zarar vermesinler diye geçici olarak buraya aldım. Aklimdaydi zaten bugün bı teraryum yapicam bunlara

KAANDBK01

Yumurta
Üye
yapınca foto yüklermisin
Tabiki
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu konunun altına atarım foto

Taban malzemesi olarak kağıt havlu kullansam bı sıkıntı olurmu

eyupbardak32

Larva
Üye
yapınca foto yüklermisin
#rez aldım. Gelişmeleri bekliyorum

Tabiki

Bu konunun altına atarım foto

Taban malzemesi olarak kağıt havlu kullansam bı sıkıntı olurmu
Yani bence tatlı su kaplumbağası bakar gibi yapabilirsiniz, bir kaba temiz taşlar koyup uygun suyu koyun, su kaplumbağasına göre tek fark biraz daha su ortamı ağırlıklı olmalıdır.
Tabi bu dediğim tatlı su kurbağası ise geçerli. Eğer karasal kurbağa ise durum değişir. Google'a Toad ve Frog yazarak farkları görebilirsiniz

KAANDBK01

Yumurta
Üye
#rez aldım. Gelişmeleri bekliyorum

Yani bence tatlı su kaplumbağası bakar gibi yapabilirsiniz, bir kaba temiz taşlar koyup uygun suyu koyun, su kaplumbağasına göre tek fark biraz daha su ortamı ağırlıklı olmalıdır.
Tabi bu dediğim tatlı su kurbağası ise geçerli. Eğer karasal kurbağa ise durum değişir. Google'a Toad ve Frog yazarak farkları görebilirsiniz
Teraryum taban malzemesi olarak kağıt havlu kullansam bı sıkıntı olurmu