Kullanılmış Tüpler

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Eski bir köy okulunun laboratuvarından 6 tane en temiz olanlarından test tüpü aldım ( muhtarın izni ile ). Normal su ile yıkayıp peçete ile kuruladım. Dibinde lekeler var hala. Bu tüpleri kullansam sorun olur mu? Veya nasıl temizleyebilirim?

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Hepsinde var bu lekeler.

20230309_231149.jpg

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
deterjanlı suda bekletin yumuşasın varsa kullanılamayan diş fırçası ile temizleyin iyice durlayın

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Deterjanın kokusu kalmaz mı? Ayrıca tam dipteler diş fırçası ile temizlenebilecek bir açıda değil. Eski sulu boya fırçası vs ile denerim.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Ben olsam tüpleri karınca beslemekte kullanarak riske girmezdim, fakat dipteki lekeleri temizleyip kullanmak istiyorsan muhtemelen en iyi seçenek deney tüpü temizlemek amacıyla üretilen fırçalardan kullanmaktır. Daha önce tüplerden en fazla önceki kolonilerin artıklarını temizlemem gerektiği için lekeleri barbekü çubuğuna sarılı peçete veya pamukla temizledim, bunu da yapabilirsin.

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Direkt çöpe atayım o zaman bende pek riske atmak istemiyorum çünkü.

Herba

Yumurta
Üye
Eski bir köy okulunun laboratuvarından 6 tane en temiz olanlarından test tüpü aldım ( muhtarın izni ile ). Normal su ile yıkayıp peçete ile kuruladım. Dibinde lekeler var hala. Bu tüpleri kullansam sorun olur mu? Veya nasıl temizleyebilirim?
Bilmiyorum ama denemeye değmez gibi, hiç riske atmamak en iyisi