Kraliçeden işçi?

Berke_Uzkanbaş

Yumurta
Üye
Tetramorium kraliçemin 3 işçisi var şuan. İşçilerden biri ve kraliçe yuvaya tohum taşıyor. Yeşil kapaklı kutudalar. 2. Fotoğrafta yuva girişinin altında karartı var, kendisi kraliçe. Dal darıdan kopan tohumları vermiştim. Neden olabilir bu durum?

20220717_003425.jpg20220717_003928.jpg

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
İşçiler yeni olduğu için kraliçe onları besler ilk başta. Ama besin olarak verdiğiniz tohumu öğütebileceklerinden emin değilim pek. En azından verilen ilk besin için başka bir şey vermeniz daha iyi olur. Ve 3 işçili koloniye neden Outworld yaptığınızı da anlayamadım açıkçası. Pek çok yanlış var gibi yaptığınızda.

Berke_Uzkanbaş

Yumurta
Üye
Kaldıkları tüp 10 cm'lik, işçilerden bir taneside her zaman pamuğa dayanıyordu o yüzden outworld yaptım. İlk yem olarak mikro un kurdu verdim, ertesi gün bir tane daha verdim. Hergün canlı yem vermiş olmamak adına bugün tohum koyayım dedim. Sıkıntı oldu.
Tohumları alayım mı yoksa kalsın mı?
Outworld işi ise beni baya rahatlattı açıkçası, bir de karıncaları. Tüp küçük olduğu için besleme yaptığımda ya tüpü bırakırken ya yem verirken titreşim oluyordu.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
25 işçisi tüp ağzına dayandığı halde outworld yapmayan arkadaşlarımız vardı yani 1 işçinin kapıya dayanmasıyla bir şey olmazdı. Her gün her günde protein vermeyin, haftada 1-2 defa yeterlidir. Onun düzenini de siz kurmalısınız aslında yani. Tohumları kırabilecek seviyede değiller sadece taşırlar. İlk işçilerin işi sadece kalan yumurtaları çıkarmaktır, sonrasında keşif için gezerler.

Seyahatname

Yumurta
Üye
Okudukça gülüyorum kapıya dayanmalar filan 🤣
25 işçisi tüp ağzına dayandığı halde outworld yapmayan arkadaşlarımız vardı yani 1 işçinin kapıya dayanmasıyla bir şey olmazdı. Her gün her günde protein vermeyin, haftada 1-2 defa yeterlidir. Onun düzenini de siz kurmalısınız aslında yani. Tohumları kırabilecek seviyede değiller sadece taşırlar. İlk işçilerin işi sadece kalan yumurtaları çıkarmaktır, sonrasında keşif için gezerler.

Pixel

Yumurta
Üye
Onu Untamıyorum :D Döngüye girmişlerdi.

Berke_Uzkanbaş

Yumurta
Üye
İşçiler yeni olduğu için kraliçe onları besler ilk başta. Ama besin olarak verdiğiniz tohumu öğütebileceklerinden emin değilim pek. En azından verilen ilk besin için başka bir şey vermeniz daha iyi olur. Ve 3 işçili koloniye neden Outworld yaptığınızı da anlayamadım açıkçası. Pek çok yanlış var gibi yaptığınızda.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Peki şimdi ne yapayım. Outworldü çıkarmam 2 saniye bile sürmez, tohumları tüpten çıkarmamda aynı şekilde. Sadece test tüpüne döneyim mi yoksa böyle bırakayim mi?
Bir de ne zaman tohum vermeye başlayabilirim, kaç işçide?

efetrhan

Pupa
Üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Peki şimdi ne yapayım. Outworldü çıkarmam 2 saniye bile sürmez, tohumları tüpten çıkarmamda aynı şekilde. Sadece test tüpüne döneyim mi yoksa böyle bırakayim mi?
Bir de ne zaman tohum vermeye başlayabilirim, kaç işçide?
tohum verebilirsin bişey olmaz çekirdek gibi kırıp içini açarsan verirsin. onun dışında şöyle bi nüfusu artsın bunlara artık kırmaya gerek yok diye sen kendin anlarsın zaten.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tohumları kırarak küçük parçacıklar haline getirebilirsiniz. Outworld kalsın bir şey olmaz.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Tetramorium sert tohum parçalamakta çok zorlanır gidipte darı verirseniz aspur buğday verirseniz işçiler kıramaz bide ilk işçiler ise vay hallerine

Ayrıca işçilerin kapıya dayanması demek outworld zamanı demek değil işçilerin yemek arıyor olduğuna işarettir ( bu durum için )

Yapacağınız şey outworldü iptal edip tetramorium kraliçesini Camponotus kraliçesi gibi düşünüp o şekilde besleyin işçiler çıkınca kürdan ucuyla bal sonra un kurdu protein verin bu beslemeleri işçileri ön pamukta gördükçe yapın günde birden fazla besleme yapmanıza da gerek yok ve hergün çeşitli yiğiyecekler verebilirsiniz tetramorium yemek seçeceğini düşünmüyorum yanlız vereceğeniz besinleri fındık fıstık yumurta beyazı et parçalarını un kurdu parçalarını küçük küçük vermeye özen göster büyük verir isen korkup yemebilirler