Kraliçe karıncam öldü !

Akslepioss

Yumurta
Üye
Bugün sabah fark ettim kraliçe karıncam ölmüş ve geriye yumurtaları kalmış. Şimdi bu yumurtaları başka bir kraliçeye verebilirmiyim ? image.jpg

Son düzenleme:

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam yanlış kategoriye açmışsınız konuyu, Karınca Genel kategorisine aittir bu tarz konular.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İlk öncelikle geçmiş olsun. Yenisini bulursunuz. Yumurtaları alıp başka kraliçeye verirseniz büyük ihtimalle yiyecektir. Ayrıca Konu yanlış kategoride açılmış
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yazılmış zaten:b

Dusk

Yumurta
Üye
İlk öncelikle geçmiş olsun. Yenisini bulursunuz. Yumurtaları alıp başka kraliçeye verirseniz büyük ihtimalle yiyecektir. Ayrıca Konu yanlış kategoride açılmış

Yazılmış zaten:b
en kötü protein olur

Akslepioss

Yumurta
Üye
Hocam yanlış kategoriye açmışsınız konuyu, Karınca Genel kategorisine aittir bu tarz konular.
Sitede yeniyim ama asıl sormak istediğim bu site zaten karıncalar için açılmadımı youtube kanalı ve site bile karıncalar adına açılmış kategori nasıl yanlış olabilir?

Topirak

Majör Karınca
Üye
Başka kraliçene ver protein mis gibi xd

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Sitede yeniyim ama asıl sormak istediğim bu site zaten karıncalar için açılmadımı youtube kanalı ve site bile karıncalar adına açılmış kategori nasıl yanlış olabilir?
Az önce Öneri ve Şikayet bölümüne açmıştınız konuyu Moderatör arkadaşımız düzeltti. Öneri ve şikayet bölümü forumun iyiliği adına tavsiyeler içindir. Karıncalar için 4 Kategori daha bulunmakta.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam kategori dediğim farklı bir şey, mesela Tür Sorgulama kategorisi var, Karınca Genel kategorisi var. Bu kategorilerde kastımız hangi konunun, sorunun hangi bölüme uygun olması.

Akslepioss

Yumurta
Üye
Şimdi ciddi ciddi ben masum yumurtaları ölümemi göndereyim? Kraliçenin onları sahiplenme ihitmali yok mu ?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Şimdi ciddi ciddi ben masum yumurtaları ölümemi göndereyim? Kraliçenin onları sahiplenme ihitmali yok mu ?
Masum yumurtalar fakat yapacak başka bir şey yok. Vermezseniz yine ölecek. Elinizde aynı tür bir kraliçe varsa verebilirsiniz fakat kabul edip etmeyeceği muamma

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hocam elinizdeki karıncaların türünü bilmeden ekleme yapmayınız

Akslepioss

Yumurta
Üye
Hocam elinizdeki karıncaların türünü bilmeden ekleme yapmayınız
İkiside lasius niger tatilde yüksek hafif bir dağda geçirmiştim orada buldum ikiside aynı araziden hatta aynı koloni bile olabilir 10 tane almıştım hepsini numaralandırmıştım ölen kraliçenin bulunduğu yere muhtemel en yakın kraliçenin tüpüne koydum.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Aynı uçuştan almış olabilirsiniz tabikide. Dediğim gibi yapacaksınız zaten kraliçeye sunacaksınız kabul ederse alır kendi yumurtaları ile bakar,kabul etmezse de yer

ToxiTkAn

İşçi Karınca
Üye
İkiside lasius niger tatilde yüksek hafif bir dağda geçirmiştim orada buldum ikiside aynı araziden hatta aynı koloni bile olabilir 10 tane almıştım hepsini numaralandırmıştım ölen kraliçenin bulunduğu yere muhtemel en yakın kraliçenin tüpüne koydum.
Galiba lasiuslar çok hassas baya bi kraliçe ölümü oluyor

Akslepioss

Yumurta
Üye
Galiba lasiuslar çok hassas baya bi kraliçe ölümü oluyor
5-6 tane öldü ya lanet olsun tüp yaptığım kalemin mürekkepinden zehirlenip 3 kraliçem öldü biri sıkışmaktan diğeri bir prensle kavgada diğer ikiside durup dururken moralim bozuldu.

Aynı uçuştan almış olabilirsiniz tabikide. Dediğim gibi yapacaksınız zaten kraliçeye sunacaksınız kabul ederse alır kendi yumurtaları ile bakar,kabul etmezse de yer
4BC30103-C55E-4A7D-9B44-49F3D36D0310.jpegEn alttaki o yumurtaları verdiğim ama yedimi yoksa kabulmu ettim anlamıyorum aşağı yukarı 15-20 yumurta verdim.