Koloni Transfer olmuyor

SadAntComando

Yumurta
Üye
Bunu hobiye ilk başladığım zamanlarda yapmıştım Lasius türü kolonime ama koloni transferden bir hafta sonra ölmüştü. O zamandan beri asla bu yöntemi kullanmıyorum
Reis lasiuslarda bilgin var galiba, Eylül sonu tekirdağda bulduğum lasiuslar yumurtladılar sonra yemek vermedim ve bakmadım yumurtalar yok oldu şuan kış uykusuna yatırdım çıkarınca besleme yapmam gerekir mi sence?

SadAntComando

Yumurta
Üye
Susuzluktan acı çekmezler, şuan görüyorum işciler gidip içiyor.
Ohoo ben bunu bilsem Hiiç uğraşma işçiler içiyorsa onlar zaten geçer veya geçmezlersede nem istemiyorlardır çok fazla. Kısaca o koloni zarar görmez ne kadar bekliyorsan bekle bişeycilk olmaz. Hiç geçmezlerse besleme yaparken su içtikleri yeri çıkarır besler geri takarsın.

cendsel

Pupa
Üye
Transfer = sabır işi , 3 hafta da anca transfer edebildiğim kolonilerim oldu , yapabileceğin en iyi şey beklemek.
-cendsel

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Reis lasiuslarda bilgin var galiba, Eylül sonu tekirdağda bulduğum lasiuslar yumurtladılar sonra yemek vermedim ve bakmadım yumurtalar yok oldu şuan kış uykusuna yatırdım çıkarınca besleme yapmam gerekir mi sence?
Şimdi işçileri olmayan bir kraliçe yumurtalarını yiyorsa büyük ihtimal stres altına girmiştir. Uyandığında küçük bir besleme yap mikro un kurdunu böl kuyruk kısmını ver ve küçük bir damla şekerli su ver çok dökme aman diyim.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
yoğun ışık ve yakın bir yerde hafif tireye n bir şey kullanabilirisn silkeleyerek vs yapmak illa hızlıca transfer etme durumunda son çare olarak kullanılabilir