Kolay bakılabilir sürüngen önerisi.

Elpandoa

Yumurta
Üye
Bu hobiye yaklaşık 2 sene önce başladım iguana besleyerek , ama maalesef çok tecrübesiz olduğum için beslediğim canlı çok uzun süre canlı kalmadı. O zaman içerisinde akıllandım ve daha fazla araştırma yaptım ve bir sürüngen beslemek istiyorum tekrardan bakımı diğer sürüngenlere göre daha kolay olan yeni başlayanlar için uygun olan ve Türkiye`de yasal olan bir sürüngen önerir misiniz ?

EKaYlmz

Yumurta
Üye
Selamlar . Crested gecko ve leopard gecko var benim bildiğim . İkisi hakkında bilgi öğrenmek istersen karınça çiftliğim youtube kanalına bakabilirsin. Keyifli hobiler dilerim kral.

akamanyaksisko

Yumurta
Üye
Merhaba, kesinlikle uysal yılan beslemenizi öneririm çok küçük tatlı bir türdür elinizde oyuncak gibi gözükür tatlıdır.

hunter

Yumurta
Üye
yasal olarak African Fat Tailler var onlardan baslayabilirsin bakimi gayet kolay ve zevkli olan bi turdur, yasal olmayan leopard gecko ve crested gecko var onlarinda bakimi gayet kolay, kucuk bi arastirma yapabilirsin yazdigim turler hakkinda

umurdaglar

Pupa
Üye
Besleyeceğin her tür ilgi ve alaka isteyecektir. Bakımı kolay cümlesi kişiden kişiye değişir iyice araştırıp sana en kolay hangisi gözüküyorsa yada hangisine daha rahat bakabileceğini anladığın zaman sahiplenebilirsin canlıyı.

Elpandoa

Yumurta
Üye
Herkesin cevabı için teşekkürler.

Oscar

Yumurta
Üye
Bu hobiye yaklaşık 2 sene önce başladım iguana besleyerek , ama maalesef çok tecrübesiz olduğum için beslediğim canlı çok uzun süre canlı kalmadı. O zaman içerisinde akıllandım ve daha fazla araştırma yaptım ve bir sürüngen beslemek istiyorum tekrardan bakımı diğer sürüngenlere göre daha kolay olan yeni başlayanlar için uygun olan ve Türkiye`de yasal olan bir sürüngen önerir misiniz ?
leopard gecko bakımı çok kolay bendede var aşırı tatlı tek sorun yem ilk aldığımda bende biraz garipsedim ama başka sürüngenin eklem bacaklın fln varsa alışıksındır zaten ama leopard geckolar yasal değil istersen fat tailed gecko al o yasal ztn neredeyse leopard la aynı

Selim

Yumurta
Üye
başlangıç türü için benim de bildiğim iki tür var leopard gecko ve crested gecko leopard geckonun beslemesi biraz zahmetli canlı yem, d3 vitamini, yeşillik gerekiyor özellikle d3 çok önemli ama crested geckolarda durum farklı eğer maddi imkanın el veriyor ise internette rahatlıkla ulaşabileceğin repashy crested gecko mamaları var mamayı hafif bi su karıştırarak verebilirsin başka bi yeme gerek yok diye biliyorum crested geckolarda

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
Petandzootr instagram adresi üzerinden çipli gecko sahiplenebilirsin..

Elpandoa

Yumurta
Üye
başlangıç türü için benim de bildiğim iki tür var leopard gecko ve crested gecko leopard geckonun beslemesi biraz zahmetli canlı yem, d3 vitamini, yeşillik gerekiyor özellikle d3 çok önemli ama crested geckolarda durum farklı eğer maddi imkanın el veriyor ise internette rahatlıkla ulaşabileceğin repashy crested gecko mamaları var mamayı hafif bi su karıştırarak verebilirsin başka bi yeme gerek yok diye biliyorum crested geckolarda
bende zaten herkesin cevapları sonucunda crested geckoya karar kıldım en yakın zamanda ne gerekiyorsa yapıp beslmeye başlayacağım

Elpandoa

Yumurta
Üye
tuğkan abi videosunda baya her detayına kadar açıklamış abartılı maliyet çıkarmadan az çok nasıl besleyeceğime karar kıldım yardımlarınızın için sizede çok teşekkürler

SadAntComando

Yumurta
Üye
Yasal diyorsan sadece elraen in anlattığı çipli fattail gecko lar yasal ama birazcık illegalden bişey olmaz diyorsan crested gecko da kolay bakılır

Kaaaan

Yumurta
Üye
Yasal olup olmaması çok önemli değil dışarda birisi görse bunlar yasal değil demez emin ol .kimse gelip elinden almaz yani crested ya da leopard gecko Alman kesinlikle senin için en rahatı olacaktır .Ama maddi durumum iyi diyorsan görünüş olarak en güzel gözüktüğünü düşündüğüm fire skink var yine onu da patandzootr instagram adresinden Çipli bir şekilde satın alabilirsin

Elpandoa

Yumurta
Üye
Yasal olup olmaması çok önemli değil dışarda birisi görse bunlar yasal değil demez emin ol .kimse gelip elinden almaz yani crested ya da leopard gecko Alman kesinlikle senin için en rahatı olacaktır .Ama maddi durumum iyi diyorsan görünüş olarak en güzel gözüktüğünü düşündüğüm fire skink var yine onu da patandzootr instagram adresinden Çipli bir şekilde satın alabilirsin
evet fire skinkte çok hoş ama crested gecko hem çok başlangıç hem uygun zıplıyor falan çok şirin o yüzden şuanlık tercihim crested dan yana sonra maddi durumum daha genişlerse hobide de daha tecrübeli olmuş olurum fire skink falanda beslerim