Kıskaç

Topirak

Majör Karınca
Üye
Halk arasında kıskaç adı verilen böceği duymuşsunuzdur diye düşünüyorum.böyle bişey47688E58-7F7C-466D-941B-05B62EF7B649.jpeg
Beslenirmi ???

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Halk ağzında isminin  Kulağakaçan olduğunu biliyorum, kıskaç olduğuna emin misiniz?

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Halk ağzında isminin  Kulağakaçan olduğunu biliyorum, kıskaç olduğuna emin misiniz?
Farklı yörelerde farklı isimler kullanılıyor birçok canlı için. Genellikle kulağakaçan dediğimiz Dermapteranlar da buna örnek. Kıskaç dışında başka yerlerde başka isimler de verildiğini anımsıyorum.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Farklı yörelerde farklı isimler kullanılıyor birçok canlı için. Genellikle kulağakaçan dediğimiz Dermapteranlar da buna örnek. Kıskaç dışında başka yerlerde başka isimler de verildiğini anımsıyorum.
Hangi yöreye ait ben de bilmiyorum ama "Çatalavrat, Çatal kuyruk" gibi isimleri duymuştum. Karadeniz'de fındık ağaçlarından çıkan neredeyse her böceğe "Fındık böceği" dendiği için buna da Fındık böceği dendiğine rastlamak mümkün. 😃

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Az önce "anne bu böceği biliyor musun?" diye sordum ve kıskaç bu çok gördüm dedi bana. Haklısınız, farklı isimler alabiliyor yörelere göre. :)