Kertenkele beslemek istiyorum

tarikkapakli

Yumurta
Üye
Ben kertenkele beslemek istiyorum Tuğkan abinin KÇ5 videosundaki gibi büyük bir yer düşünüyorum büyük bir saklama kabı kullansam iş görür mü yoksa başka bir şey önerir misiniz ve başka neler almam gerekir ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Eğer saklama kutusu ile yaptıysanız atar mısınız ?

Son düzenleme:

hunter

Yumurta
Üye
saklama kutusunda besliyebilirsin, akvaryum kullananlarda var fakat akvaryum kullanınca ısıyı her yere dağıtıyor oyüzden benim önerim saklama kutusunda beslemeniz. Keyifli hobiler

UhutOkcusu

Larva
Üye
Her şeyden önce teorik bilgi birikimine sahip olmanı tavsiye ederim çünkü gecko beslemek kolay bir iş gibi görünse de hastalandığında sıradan bir veterinere götürüp iyileştirmeye çalışamazsın onların yaşam alanlarından yedikleri canlı yemin nasıl beslenmesi ve muhafaza edilmesine kadar araştırma yapmanı tavsiye ederim sonra ailenin bu duruma karşı tepki ve düşüncelerini canlını almadan önce görmen gerekiyor geldiği gibi istenmeyen bir canlı çok zora girebilir son olarakta canlı için yaşamsal faaliyetlerinin (temel düzel ama yeterli seviyede) maddi giderini araştırman ona göre bir yol izlemeni tavsiye ederim bu yazdıklarım heves kırmak için değil aksine nelerin lazım olduğu konusunda bilgilendirmek için yazdım umarım bu hobiye ilgin ve alakan gün geçtikçe artar şimdiden iyi hobiler 🥰

Her şeyden önce teorik bilgi birikimine sahip olmanı tavsiye ederim çünkü gecko beslemek kolay bir iş gibi görünse de hastalandığında sıradan bir veterinere götürüp iyileştirmeye çalışamazsın onların yaşam alanlarından yedikleri canlı yemin nasıl beslenmesi ve muhafaza edilmesine kadar araştırma yapmanı tavsiye ederim sonra ailenin bu duruma karşı tepki ve düşüncelerini canlını almadan önce görmen gerekiyor geldiği gibi istenmeyen bir canlı çok zora girebilir son olarakta canlı için yaşamsal faaliyetlerinin (temel düzel ama yeterli seviyede) maddi giderini araştırman ona göre bir yol izlemeni tavsiye ederim bu yazdıklarım heves kırmak için değil aksine nelerin lazım olduğu konusunda bilgilendirmek için yazdım umarım bu hobiye ilgin ve alakan gün geçtikçe artar şimdiden iyi hobiler 🥰

Onlorot

Pupa
Üye
Her şeyden önce herkes 'gecko' beslemek istiyorum diyor ama hangi gecko türü olduğunu söylemiyor. Aslında bu çok önemli bir nokta çünkü piyasada birçok gecko türü var ve bunların bakımları, ihtiyaçları vb. çok farklı. Öncelikle hangi gecko türünü beslemek istediğinizi seçmelisiniz. Piyasada genelde şunları bulabilirsiniz;

Leopard Gecko
Crested Gecko
African Fat Tailed Gecko

Ek olarak
Bearded Dragon (Sakallı Ejder)
Agama Agama
Agama Persimilis
Fire Skink
İguana

bu canlıları da piyasada bulmak mümkün.

tarikkapakli

Yumurta
Üye
Her şeyden önce herkes 'gecko' beslemek istiyorum diyor ama hangi gecko türü olduğunu söylemiyor. Aslında bu çok önemli bir nokta çünkü piyasada birçok gecko türü var ve bunların bakımları, ihtiyaçları vb. çok farklı. Öncelikle hangi gecko türünü beslemek istediğinizi seçmelisiniz. Piyasada genelde şunları bulabilirsiniz;

Leopard Gecko
Crested Gecko
African Fat Tailed Gecko

Ek olarak
Bearded Dragon (Sakallı Ejder)
Agama Agama
Agama Persimilis
Fire Skink
İguana

bu canlıları da piyasada bulmak mümkün.
Leopard gecko düşünüyorum.

Peki ısıtıcı pedin kaç watt olması gerekiyor ve hep açık mı kalmalı?

Onlorot

Pupa
Üye
Leopard gecko düşünüyorum.

Peki ısıtıcı pedin kaç watt olması gerekiyor ve hep açık mı kalmalı?
Evet en azından kış aylarında hep açık kalmalı. 5W'luklar oluyor. Onlar yeterli oluyor bir leopard gecko için.