KÇ Yeni nesil 3D Formicarium v.0.1

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Dayanamadım yeniden bir şeyler tasarlamaya başladım. Şimdilik baskıda olduğu için güncel fotoğraf atamıyorum. Ama çizimlerin gidişatı şu şekilde;

Oldukça basit ve düz mantık bir formicarium.

kç1.pngkç2.pngkç3.png

Amaçlarımdan bir tanesi çok fazla komplike işlere girmemek. Açıkçası günümüzde modüler formicariumlar bir hayli yaygın ama nedense kanım bir türlü ısınamıyor. Bu sebeple 3 farklı boy düz mantık formi dizayn edeceğim.

İçerisinde termometresi, PVA süngeri ve ısıtıcı kablo desteği var.
4 farklı çıkışı mevzut. İç tasarım modüler değil. Tamamen türe göre statik bir şekilde yapılabiliyor. Son fotoğrafta farkettiyseniz dolanbaçlı kenarlar mevcut.

Paslanmaz sineklik kullanmak yerine printerın sınırlarını zorluyorum. Eğer ızgarayı gerçekten mikronluk basabilirsem el işçiliğine de ihtiyaç duymayacak.

Zayıf gelen yönleri : PVA Sünger kısmı ölçü olarak ideal ama çok sık bir dokuda olduğu için suyu hemen emmeyeceğinden kullanım alanı pek ferah gözükmüyor. Prototipini basıp deneyimlemek lazım.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Geliyor gelmekte olan. :D Devamını bekliyoruz abi.

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Sırf boyut testi için dün gece fırına verdiğim deneme baskı.

0.jpg

Ekli dosyalar

• 0.jpg
    0.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 103

Neixtro

Yumurta
Üye
Her zamanki gibi gene şahaser çıkartıyorsun abi.

Okan

Pupa
Üye
Abi bayaa iyi, eline sağlık

Ento

Yumurta
Üye
Gayet güzel olmuş abi.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye

OsmanK

Yumurta
Üye
Dayanamadım yeniden bir şeyler tasarlamaya başladım. Şimdilik baskıda olduğu için güncel fotoğraf atamıyorum. Ama çizimlerin gidişatı şu şekilde;

Oldukça basit ve düz mantık bir formicarium.

Ekli dosyayı görüntüle 194Ekli dosyayı görüntüle 195Ekli dosyayı görüntüle 196

Amaçlarımdan bir tanesi çok fazla komplike işlere girmemek. Açıkçası günümüzde modüler formicariumlar bir hayli yaygın ama nedense kanım bir türlü ısınamıyor. Bu sebeple 3 farklı boy düz mantık formi dizayn edeceğim.

İçerisinde termometresi, PVA süngeri ve ısıtıcı kablo desteği var.
4 farklı çıkışı mevzut. İç tasarım modüler değil. Tamamen türe göre statik bir şekilde yapılabiliyor. Son fotoğrafta farkettiyseniz dolanbaçlı kenarlar mevcut.

Paslanmaz sineklik kullanmak yerine printerın sınırlarını zorluyorum. Eğer ızgarayı gerçekten mikronluk basabilirsem el işçiliğine de ihtiyaç duymayacak.
Zayıf gelen yönleri : PVA Sünger kısmı ölçü olarak ideal ama çok sık bir dokuda olduğu için suyu hemen emmeyeceğinden kullanım alanı pek ferah gözükmüyor. Prototipini basıp deneyimlemek lazım.
Ortalama kaç saat sürer