Kayseri'de kraliçe uçuşu nerelerde olur?

Froxy

Yumurta
Üye
Ben Kayseri/Erkilete yaşıyorum Eylül ayınada geldiğimiz için messor sp. bulmak için bolca gezdim Erkiletteki yerleri ancak buralarda hiç bulamadım çok fazla ormansı alan olmadığı için olduğunu düşünüyorum Kayseride daha önceden kraliçe karınca bulduğunuz veya burda %90 olur dediğiniz yerler varsa nerelerdir acaba? Birde messor sp. sahiplendiren varsa yazarsa sevinirim💙.

rcy

Yumurta
Üye
Kesin bir yer söyleyemeyiz ama yağmur sonrası gök kuşağı çıktığı zaman genelde uçuyorlar bulmak için büyük kolonilerin olduğu düzlük alanlara bakmakta fayda var
Birazcıkta şans gerektiriyor ben 3 hafta arayıp bulamayıp balkonda 10 11 tane ölü görmüştüm

darkness

İşçi Karınca
Üye
Ben Kayseri/Erkilete yaşıyorum Eylül ayınada geldiğimiz için messor sp. bulmak için bolca gezdim Erkiletteki yerleri ancak buralarda hiç bulamadım çok fazla ormansı alan olmadığı için olduğunu düşünüyorum Kayseride daha önceden kraliçe karınca bulduğunuz veya burda %90 olur dediğiniz yerler varsa nerelerdir acaba? Birde messor sp. sahiplendiren varsa yazarsa sevinirim💙.
Yağmur sonrası koloni ağızlarını kontrol edin eğer kanatlı varsa uçuş olacak.Yağmur yağan gün gece sokak lambasında bulma ihtimaliniz var.Messorlar genelde ormanlık tercih etmezler kuru tarlalarda koloni olma ihtimali daha fazla.