Kavanozdan dikey formikaryum

Asafomertr

Yumurta
Üye
IMG_20220614_135758.jpg

Isıtıp soğutma yöntemi ile kesildi şimdi üst kısımlar zımparalandı ve yarısından biraz fazla alçı döküp kurumaya bırakacağız

Umudu

Pupa
Üye
Alçıyı kuruttuktan sonra nasıl çıkartıp şekil vermeyi düşünüyorsun?

Asafomertr

Yumurta
Üye
Oyma ile şu videoyu izleyebilirsin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Camın içini alçıyı dökmeden önce yağladım ki kolay çıksın diye 😉

IMG_20220614_202639.jpg

Alçıyı döktüm yarına kadar bekleyeceğim iyice kuruduktan sonra çıkartıp oynaya başlayacağım

EfeAkkurt-_-

Yumurta
Üye
Oyma ile şu videoyu izleyebilirsin

Camın içini alçıyı dökmeden önce yağladım ki kolay çıksın diye 😉

Ekli dosyayı görüntüle 9113

Alçıyı döktüm yarına kadar bekleyeceğim iyice kuruduktan sonra çıkartıp oynaya başlayacağım
Hocam camı nasıl kestin ısıtma soğutma yöntemi nedir.

Asafomertr

Yumurta
Üye
Hocam camı nasıl kestin ısıtma soğutma yöntemi nedir.
Kanka bi ip alıyorsun ve ipi kavanozda keseceğim yere satıyorsun ardırdan ipe yanıcı bir sıvı dökmen gerekiyor kolonya ya da aseton işe yarıyor ben kolonya döktüm ardından çakmakla kolonyayı yaktım ve ipin her tarafının yandığına emin oldum 25-30 saniye yandıktan sonra o bölge ısındığı için genleşmiş oluyor bende direkt soğuk suyun içine daldırdım ve birden genleşen cam soğuyunca tam ipi sardığım yerden düz bir çekilde kesilmiş oluyor umarım anlamışsındır iyi hobiler 🙂

Umudu

Pupa
Üye
Bende kolonim büyüdüğü zaman aynı şekilde dikey yapmayı planlıyorum. Dört kenarını da oyup. Koloni büyüdükçe bölmelere geçişleri açmayı planlıyorum.

Asafomertr

Yumurta
Üye
Bende kolonim büyüdüğü zaman aynı şekilde dikey yapmayı planlıyorum. Dört kenarını da oyup. Koloni büyüdükçe bölmelere geçişleri açmayı planlıyorum.
Koloni büyüdükçe yol açmak sıkıntı oluyor onu bende denedim aşırı stres oluyor ben direk açıyorum onlar geçiyor

IMG_20220620_163626.jpgIMG_20220620_163641.jpg
Eski kavanoz kırıldı ve yenisini bulamadım ancak bu kavanozla daha iyi oldu şimdi üst kısımlara karıncalar tırmanıp kaçamasın diye yağ ve pudra karışımı sürüyorum ayrıca 1 sorum olacaktı burda tartışılabilir bence sizce transferi nasıl yapmalıyım direk içine koymak aklıma geldi ancak tüp sığmıyor sizce nasıl bir teknik uygulamalıyım ??

IMG_20220620_174511.jpg

VE MUTLU SON 🙂🙂

Son düzenleme:

EfeAkkurt-_-

Yumurta
Üye
Benim tüp sığmadı kanka ben manuel yaptım biraz zor oldu ama denemeni önermem

Ayrıca konuyla alakasız bir sorum olcak yeni konu açmak istemedim
Nasıl forumda video paylaşırım ?
Ben formicariumun içine plastik tüp hortum sarkıtarak karıncaları öyle içeri taşımayı düşünmüştüm. Benim kaba da test tüpü sığmıyor. Video paylaşmak için YouTube kanalına yükle videoyu öyle paylaş ya da Google drivea at.

Dusk

Yumurta
Üye
Ben formicariumun içine plastik tüp hortum sarkıtarak karıncaları öyle içeri taşımayı düşünmüştüm. Benim kaba da test tüpü sığmıyor. Video paylaşmak için YouTube kanalına yükle videoyu öyle paylaş ya da Google drivea at.
kabı yan üstten delip oraya tüpü talabilirsin

berk22

Yumurta
Üye
Koloni büyüdükçe yol açmak sıkıntı oluyor onu bende denedim aşırı stres oluyor ben direk açıyorum onlar geçiyor

Ekli dosyayı görüntüle 9850Ekli dosyayı görüntüle 9851
Eski kavanoz kırıldı ve yenisini bulamadım ancak bu kavanozla daha iyi oldu şimdi üst kısımlara karıncalar tırmanıp kaçamasın diye yağ ve pudra karışımı sürüyorum ayrıca 1 sorum olacaktı burda tartışılabilir bence sizce transferi nasıl yapmalıyım direk içine koymak aklıma geldi ancak tüp sığmıyor sizce nasıl bir teknik uygulamalıyım ??

Ekli dosyayı görüntüle 9862

VE MUTLU SON 🙂🙂
Çok Güzel Olmuş Mutlu Hobiler

punk

Yumurta
Üye
karyum yapacağım her adımda burd

Ekli dosyayı görüntüle 9850Ekli dosyayı görüntüle 9851

Ekli dosyayı görüntüle 9862

VE MUTLU SON 🙂🙂
hangi alçıyı kullandın