Karıncamı ne ile besliyebilirim?

Şeker ve/veya bal suyu. Elma ve armut gibi meyveler çoğunlukla popülerdir. Koloninizin en çok neyi sevdiğini öğrenmek için farklı türde şeker karışımlarıyla deneyler yapın. Kraliçe ve larvaların proteine ihtiyacı vardır. Karıncalarınızı neyle beslediğinizin farkında olun.. Bu yüzden dikkatli olun ve böcekleri karıncalarınıza yedirmeden önce kaynatmayı unutmayın.

.

Tüm karınca türlerinin doğa da besin zincirinin büyük miktarı böcek içerdiğinden, Şu tür böcekler ile; cırcır böcekleri, sinekler, un kurdu, morio kurdu, hamam böcekleri, çekirgegiller v.b beslemeniz en sağlıklısı olacaktır.. Ne kadar çeşit besin varsa o kadar iyidir. Böcekleri sokaktan temin ediyorsanız, onların hastalık veya parazitlerle enfekte olma riski olduğunu unutmayın. Karıncalara vermeden önce böceklerin öldüğünden ve hareketsiz olduklarından emin olun yoksa işcilere zarar verebilir (Küçük kolonilerde geçerli)

Son düzenleme:

Yasins

Yumurta
Üye
Ailemin izin verme durumu yok yalnız yaşıyorum. Kendimle alakalı bi durum. Düşündüm bir kaç kere evde kutunun içinde olduklarını bile hayal edemiyorum pek. Sadece solucan halleri olsa yapabilirim. Zaten hobiye başlarken sadece solucan halleri var sanıyodum. Başladıktan sonra böcek hallerinin olduğunuda öğrenince planlarım sekteye uğradı zaten. Şeker konusuda şöyle; Beslenme alanında sulukları var. Onun içine şekerli su yapıp veriyorum. Onu ayda bir yeniliyorum. Bitmiş oluyo genelde. Artık tüketiyolar mı buharlaşıyo mu bilmiyorum :) Kıyma önerinizi dinlicem. Bakalım inşallah yerlerde bende rahatlarım biraz. Teşekkür ediyorum cevabınıza :)

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Ailemin izin verme durumu yok yalnız yaşıyorum. Kendimle alakalı bi durum. Düşündüm bir kaç kere evde kutunun içinde olduklarını bile hayal edemiyorum pek. Sadece solucan halleri olsa yapabilirim. Zaten hobiye başlarken sadece solucan halleri var sanıyodum. Başladıktan sonra böcek hallerinin olduğunuda öğrenince planlarım sekteye uğradı zaten. Şeker konusuda şöyle; Beslenme alanında sulukları var. Onun içine şekerli su yapıp veriyorum. Onu ayda bir yeniliyorum. Bitmiş oluyo genelde. Artık tüketiyolar mı buharlaşıyo mu bilmiyorum :) Kıyma önerinizi dinlicem. Bakalım inşallah yerlerde bende rahatlarım biraz. Teşekkür ediyorum cevabınıza :)
Mikro un kurtları satın alabilirsiniz. En azından böceğe dönüşene kadar bitirmiş olabilirler. Ayrıca mikro un kurtları da sizi fazlasıyla rahatsız etmez tahminimce. Bı aralar evimizi tetralar bastığında balık kraker veriyordum:D seçenek çok fazla var aslında yani. Sıvı bir protein de verebilirsiniz. Yumurta beyazı ve toz şekeri karıştırıp verebilirsiniz veya balla karistip verebilirsiniz

Zafer Murat

İşçi Karınca
Üye
Morio kurtlari alabilirsiniz. Boy olarak daha buyukler fakat siz istemediginiz surece bocege donusmezler.

Glaysa

Yumurta
Üye
Ama ismini biliyorum ismi Drosophila Melonogaster.

Yasins

Yumurta
Üye
Cevaplar için teşekkürler. mikro un kurdu almaya karar verdim pupaya dönüşmeleri bile baya uzun zaman alıyomuş 3 -4 ay falan dönüşüncede malesef alıp atıcam onları böylece böceğe dönüşme evresini görmemiş olurum diye düşündüm. un kurtlarım bitince de yeni mikro un kurdu sipariş ederek böyle bir döngü kurmaya karar verdim

Zafer Murat

İşçi Karınca
Üye
Cevaplar için teşekkürler. mikro un kurdu almaya karar verdim pupaya dönüşmeleri bile baya uzun zaman alıyomuş 3 -4 ay falan dönüşüncede malesef alıp atıcam onları böylece böceğe dönüşme evresini görmemiş olurum diye düşündüm. un kurtlarım bitince de yeni mikro un kurdu sipariş ederek böyle bir döngü kurmaya karar verdim
Bocege donusmeden once pupa oluyorlar, pupa evresini karincalariniza verebilirsiniz.

Yasins

Yumurta
Üye
Aslında öyle yapıcam karıncalar pupa halini yerlerse pupa olan direk beslenme alanına gidecek yani
Bocege donusmeden once pupa oluyorlar, pupa evresini karincalariniza verebilirsiniz.
Aslında öyle yapıcam. Pupa halini de severler heralde dimi ?

efe1320

Yumurta
Üye
soğuk yerlere koyarak dahada yavaşlatabilirsiniz büyümesini