karınca hobisi için başlangıcda neler almalıyım

mys23

Yumurta
Üye
elimdi camponotus aethiops var bunun için karıncam.com dan alışveriş yapcam oyüzden almam gereken malzemeleri yazarsanız sevinirim
not:nütün hobi boyunca kullanmam gereken eşyalar

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tüp ve pamuk bu kadar.

SeeLiCos

Yumurta
Üye
Baslangıç için karincam.com da başlangıç kiti var bence gayet iyi kargoyla yaklaşık 80 85 tl degerinde

efekan

İşçi Karınca
Üye
elimdi camponotus aethiops var bunun için karıncam.com dan alışveriş yapcam oyüzden almam gereken malzemeleri yazarsanız sevinirim
not:nütün hobi boyunca kullanmam gereken eşyalar
-Tüp
-Formikaryum
-Outworld
-Outworld için suluk
-Canlı yem
-Outworld için kum, yapay bitki falan.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tüp ve pamuk bu kadar.
Ama hobi boyunca dedi. Formikaryum ve outworlde gerek yokmu? Tabii tupte beslemek istiyorsa ayrı.

Nazmiefe

Larva
Üye
-Tüp
-Formikaryum
-Outworld
-Outworld için suluk
-Canlı yem
Dostum outworld alması çok gereksiz. Kendide yapabilir. Tek ihtiyacı olanlar tüp pamuk birde Canlı yem, canlı yem zorunlu değil ama ihtiyacı olacak ileride.

efekan

İşçi Karınca
Üye
Dostum outworld alması çok gereksiz. Kendide yapabilir. Tek ihtiyacı olanlar tüp pamuk birde Canlı yem, canlı yem zorunlu değil ama ihtiyacı olacak ileride.
Ben sadece hobi boyunca gerekli eşyaları yazdım. Satın alması yada kendi yapması onun tercihi.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
-Tüp
-Formikaryum
-Outworld
-Outworld için suluk
-Canlı yem
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ama hobi boyunca dedi. Formikaryum ve outworlde gerek yokmu? Tabii tupte beslemek istiyorsa ayrı.
Alması gerekmiyor bence. Alacaksa ve bu kadar masraf yapacaksa yazdıklarını alabilir. Başlangıç için pamuk, tüp ve yem yeter

mys23

Yumurta
Üye
yorumlarınız için saolun ama ben herşe tek seferde alıp yaşam alanını vb. şeyleri kendim yapmak istiyorum yani hobide yapacağım şeylerde lazım olacak malzemeleri tam olarak yazarsanız sevinirim

Kadircıkla

Yumurta
Üye
yorumlarınız için saolun ama ben herşe tek seferde alıp yaşam alanını vb. şeyleri kendim yapmak istiyorum yani hobide yapacağım şeylerde lazım olacak malzemeleri tam olarak yazarsanız sevinirim
En mantıklısı tek seferde almaktan vazgeç bence çünkü ilerledikçe farklı türler farklı boyutta kolonilerin oldukça yeni şeyler yapacak ve alıcaksın. Bunun sonu yok yani almak veya yapmak istedikçe yeni şeyler çıkacaktır