Karides Akvaryumu

Arami

Yumurta
Üye
Karides,bitki(belki neon tetra) akvaryumu kurucam ama kafamda içme suyumu yoksa musluk suyumu kullanmalıyım çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
İçme suyunu klordan arındırarak kullanıyor akvaristler bildiğim kadarıyla. Tabi ki de sadece deklorine etmek yetmez, akvaryumu kurduktan sonra sisteme bakteri kültürü eklemeli ve bir süre akvaryumda dengenin oluşmasını beklemelisiniz.

Pamir_kandemir

Yumurta
Üye
Eğer içme suyu kullanırsanız suyu dinlendirmenize gerek kalmaz direk kullanabilirsiniz. Çeşme suyu kullanacaksanız suyu dinlendirip (suyu dinlendireceğiniz kabın-bidonun ağzını açık bırakıp belli bir süre beklemek) kullanmanız gerekir.
Hangisi sizin için daha kolay olursa onu kullanabilirsiniz.

gokaybldk

Yumurta
Üye
Çeşme suyunu min 2 gün dinlendirmelisin, önce suyu dinlendirip bitkileri öyle koy yada suyu dinlendirip akvaryumun tasarımını oluşturduktan sonra ekim yapacağın gün akvaryumdan biraz su eksiltip bitkileri daha rahat ekebilirsin. Balıkları ve karidesleri de tüm düzen oturduktan sonra eklersen canlılarına zarar gelmez. İçme suyunu hiç denemedim.

Alper

Pupa
Üye
bitki de olacağı için kesinlikle çeşme suyu kullanmalısın (dinlendirerek) çünkü çeşme suyunun içinde makro elementler bulunur bu da bitkilerinin ihtiyaçları açısından olumludur. ben bu tankımda çeşme suyu kullandım meselaEB1BE6C2-CF19-4DA3-9CC8-AD687054D65C.jpeg

Alper

Pupa
Üye
5 litrelik tahmini kaç ay gider ?
kullanım miktarınıza göre değişir. kullanım şeklinize göre değişir. akvaryum litresine ve bitki yoğunluğuna göre kullanım miktarı da değişir. o yüzden net birşey söyleyemem. kendimden örnek vereyim ben sadece ışıklar açıkken co2 veriyorum. yani günde 8 saat. 2 saniyede 1 damla olacak şekilde. böyle kullanırsam 6-8 ay gider. tüpün bitmesini sorun etmeyin. çok cüzi miktarlara dolum yapılabiliyor. taş çatlasa 50 tl olmuştur

gokaybldk

Yumurta
Üye
kullanım miktarınıza göre değişir. kullanım şeklinize göre değişir. akvaryum litresine ve bitki yoğunluğuna göre kullanım miktarı da değişir. o yüzden net birşey söyleyemem. kendimden örnek vereyim ben sadece ışıklar açıkken co2 veriyorum. yani günde 8 saat. 2 saniyede 1 damla olacak şekilde. böyle kullanırsam 6-8 ay gider. tüpün bitmesini sorun etmeyin. çok cüzi miktarlara dolum yapılabiliyor. taş çatlasa 50 tl olmuştur
Çok denedim mayalı sistemi falan ancak bir türlü randıman alamadım. Bilmediğimden soruyorum tüpü nerelerde doldurabilirim?

Mhmd_ozkan

Yumurta
Üye
Ben karides olarak bloody mary besliyorum. Çeşme suyu kullanıyorum hatta dinlendirmeden direk kullanıyorum tabi bunun doğru olduğunu savunduğumdan değil dinlendirmek gerekiyor ancak ben bir sorun yaşamadım. Birazda bulunduğunuz bölgedeki çeşme suyunun değerleriyle ilgili bir durum bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220228_215103_com.huawei.himovie.overseas.png
    Screenshot_20220228_215103_com.huawei.himovie.overseas.png
    969.7 KB · Görüntüleme: 13