Karides Akvaryum Takviyeler

Kadirgrblk

Yumurta
Üye
Merhaba Karınca Çiftliğim Ailesi;

Biliyorum karidesler ile ilgili çok konu açıldı fakat bir bilgi eksik bence. Yeni bir neocaridina karides akvaryumu kuracağım fakat hangi ek takviyeleri kullanmalıyım en önemli takviyeler hangisi ve probacteria'yı kullanmadanda olur mu teşekkürler.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Merhaba Karınca Çiftliğim Ailesi;

Biliyorum karidesler ile ilgili çok konu açıldı fakat bir bilgi eksik bence. Yeni bir neocaridina karides akvaryumu kuracağım fakat hangi ek takviyeleri kullanmalıyım en önemli takviyeler hangisi ve probacteria'yı kullanmadanda olur mu teşekkürler.
kimyasal olarak su düzenliyici ve bakteri kültüründen başka birşey kullanılmasına çokta aman aman bir gerek olacağını sanmıyorum. Ama illa kullanılmak istenirse Montmorillonite, Astaxanthin, multizyme, mineral powder, Glucazyme, Bacterae (bakteri besini) gibi ürünler kullanılabilir. Ama dediğim gibi çokta gerek yok. Ben kendim saydıklarımdan sadece Montmorillonite (ilk kurulumda paketin yarısı kadar) , mineral powder ve astaxanthin kullanıyorum ama kullanmadığım zaman ve kullanmaya başladıktan sonra ne değişti derseniz gözle görülür herhangi bir fark yok.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
İlla bir ek takviye olacaksa bunun kimyasallarla değil catappa yaprağı, kızılağaç kozalağı, Tarçın kabuğu gibi karides akvaryumlarında kullanılabilecek bazı materyaller ve hafta da 1-2 kez 5dk kadar haşlayarak vereceğiniz ıspanak,dut yaprağı, ceviz yaprağı, pazı, brokoli, kapya biber gibi doğal besinler ile verilmesi taraftarıyım. Karidesler iginç bir şekilde uğraşmayıp üzerine düşmedikçe daha fazla çoğalıyorlar ya da bana öyle geliyor :)

Kadirgrblk

Yumurta
Üye
İlla bir ek takviye olacaksa bunun kimyasallarla değil catappa yaprağı, kızılağaç kozalağı, Tarçın kabuğu gibi karides akvaryumlarında kullanılabilecek bazı materyaller ve hafta da 1-2 kez 5dk kadar haşlayarak vereceğiniz ıspanak,dut yaprağı, ceviz yaprağı, pazı, brokoli, kapya biber gibi doğal besinler ile verilmesi taraftarıyım. Karidesler iginç bir şekilde uğraşmayıp üzerine düşmedikçe daha fazla çoğalıyorlar ya da bana öyle geliyor :)
Çok teşekkür ederim.