İstilacı karıncalar

Merttt

Yumurta
Üye
Bahcenin içinde evimiz var çok fazla kullanmıyoruz o yüzden evin her yerini karıncalar basmış zarar vermeden geldikleri yeri bulup kapatmaya çalıştım fakat her yerdeler bildiğiniz evi sahiplenmişler her odada birçok giriş-çıkışları var ve çoğu yerlerde ölü halde durmasına rağmen koloni'nin işçi ve major sayısı aşırı fazla istesem böyle bir koloni kuramayız arkadaşlar ben bunlara en az zarar vererek nasıl kurtulabilirim(%90 yuvaları evin tam altında) ilaçlama veyada öldürücü jel kullanmayı son çare olarak görüyorum

Muhammet18

Pupa
Üye
Böyle bir şeyden kurtulmanın tek yolu ilaç çünkü yuvayı kapatsaniz bile geri çıkar lar

Muhammet18

Pupa
Üye
Bunu yapmayı bende hiç istemem ama ilaç kullanılmalı ama yapmadan önce başka kişiler de cevap verdin

efekan

İşçi Karınca
Üye
Başka bir çözüm yolu da yok zaten. Mecburen ilaçlamak zorundasın. Yoksa yuvayı nasıl kapatırsan kapat geri çıkacaklardır.

Merttt

Yumurta
Üye
Teşekkürler arkadaşlar valla çok güzel koloni ama evi delik deşik ettiler mecbur ilaçlıyacağız

Merttt

Yumurta
Üye
Galeriden buldum başka herhangi fotoğrafını bulamadım ama bulabilirsem atarım kendileri evi ele geçirdikten sonra dışarıyada çıkış yapmıştı belki türünü bilirsiniz çok zor ama
20210903_150812.jpg
Çekirdekleri götürdüklerini görünce tohum koymuştum denemek için