İroh ve Nidoqueen'i

Generalİroh

Yumurta
Üye
Karınca Hobisi Başlangıç ve Günlüğüm

Merhabalar uzun bir süredir, uzun bir süre derken cidden uzun bir süre liseden beri yani 5-6 yıldır, bu hobi hakkında bilgi ediniyor videolar izliyor forumu takip ediyorum. Bunca zamandan sonra tamamen şans eseri olarak karşıma bir kraliçe karınca çıktı ve sonunda bir şekilde başladım umarım karıncama bir şey olmaz ve güzel bir şekilde devam ederim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Karıncayı buluşum

Yine bir hafta sonu iş yerindeyken her hafta sonu çalıştığımda olduğu gibi hava çok güzeldi. Akşamı zor ettim. İşim bitmiş eve dönmek üzereyken bir arkadaşımla karşılarştım. Selamlaşma ardından napıyon nediyon muhabbetleri yaparken Arkadaşımın üzerinde bir böcek farkettim “Üstünde böcek var dur alıyım” dedim ve böceği aldım. Hemen dikkattimi çekti kanatlı bir karıncaydı. Heyecanlandım seneledir beklediğim an gelmişti artık bir karıncam vardı hemen ordan karton bir bardak alıp içine attım çıkamayacağı şekilde bardağı kapatıp cebime attım.

İlk Yaptıklarım

Eve gelir gelmez uzun bir süredir bekleyen test tüplerini biraz aradıktan sonra buldum ve hemen karıncamı içine koydum. Bir yandan kraliçeye benzetmeme rağmen tam emin olamamıştım. Fotoğraflarını çekip foruma attım. Sağ olsunlar hemen cevap verdiler. Karıncam kraliçeymiş hemde Messor kraliçesi. Sorsalardı hangi tür karınca istersin diye düşünmeden Messor derdim cidden çok şanslıydım Messor bulmama çok sevindim. Artık kraliçe olduğuna emin olduğum karıncamın yeni evini yapmam ve oraya taşımam gerekiyordu.

Yeni ev ve isim

Dediğim gibi uzun bir süredir karınca videoları izleyip forumu takip ettiğim için ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyordum hemen test tüplerinin birinin yarısına kadar su doldurup pamukları koyup bildiğimiz test tüpü düzeneğini kurdum ve karıncamı son bir kez kontrol ettikten sonra dolabımın karanlık noktasına koydum. Bu sırada o an bir isim vermek istedim. Pokemon’u küçüklüğümden beri severim. Pokemon’dan bir isim vermek istedim. Zaten baktığımız canlılar da bir nevi Pokemon değil mi ? Görünüş olarak alakasız olsada isminden dolayı Nidoquenn ismini beğendim. İsim bulunca aramızda bir bağ oluştuğunu hissettim. Ahh canım karıncam umarım başına bir şey gelmez.

İlk besleme

Nidoquenn'e baktığım da kendisinin çok az hareket ettiğini gördüm hatta eve ilk getirdiğim sırada öldü sandım. Nedense sanki yorulmuş olabileceğini düşündüm. Bir miktar enerjinin zararı olmaz sanırım diyerek birkaç damla ballı su verdim. Hemen geri yerine koydum. Sonra tekrar kontrol ettiğimde suyu içmişti. Bu beslemeye gerek var mıydı bilmiyorum ama zararı dokunmaz diye düşünüyorum. Bu arada bu kontrollerim tüpü sarsmamaya dikkat ederek saniyelik bir kontrol strese sokmayalım dimi. :D

Ekli dosyalar

• intro-1594236457.jpg
    intro-1594236457.jpg
    68.7 KB · Görüntüleme: 8
  • 10328681775154.jpg
    10328681775154.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 12
  • d79f8c50-e45c-44c0-b3ac-9dc8b7683fe0.jpg
    d79f8c50-e45c-44c0-b3ac-9dc8b7683fe0.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 11
  • 031.png
    031.png