Ilk gun

KartyX

Yumurta
Üye
İlk günümde forumda edindiğim ufak bilgiler ışığında akşam bile olmadan 2 camponotus prensesi buldum ama biri kaçtı ve 1 tane ile eve döndüm. Ona bir kap ve şekerli sulu pamuk koyup ustunu örttüm. Sonra bahçemde gezerken bir tane daha camponotus prensi buldum aynı şekilde ona da bir kap ve şekerli su verip kenara koydum. İlk gün gayet güzeldi yarın tekrar çıkacağım.

seo

Yumurta
Üye
saat kaç gibi çıkmalıyım aramaya

doquqn2

Yumurta
Üye
Aradığın türe göre değişir ama saat 4-5'i öneririm.

seo

Yumurta
Üye
bulunduğum bölge şehirin tam içi park var bi kaç tane onlarda gerçekten küçük bulabilirmiyim bir koloni görmüştüm yakınımdaki parkta

KartyX

Yumurta
Üye
bulunduğum bölge şehirin tam içi park var bi kaç tane onlarda gerçekten küçük bulabilirmiyim bir koloni görmüştüm yakınımdaki parkta
Akşamüstü parkın olduğu mahallede yada civarda sokak ışıklarına bakabilirsin. Yani istanbulda metropolde bile buluyor insanlar sokakta gezerek. Sende her neredeysen bulursun

KartyX

Yumurta
Üye
2. Gün

Elim boş döndüm karinca bulamadım. Ama çok güzel bir peygamber devesi buldum ona teraryum yapıp beslemeyi düşünüyorum ama içine ne koymam gerek bilmiyorum araştırıp koyacağım.

seo

Yumurta
Üye
bende bugün başarısız oldum sadece tane koloni buldum oda yeni belli ama hiç uçuşan görmedim malesef bizim burdaki parklar çok çorak

KartyX

Yumurta
Üye
*Gün 3*

Bugün yavru bir kertenkele bulabildim yine kralice yok :D ama olsun kertenkeleyi besleyebilirsem (çok yer seçiyor umarım yem yer) saha mutlu olacağım. Dün yakaladığım peygamber devesini bugün ilk kez besledim ve gerçekten avlanma şekli çok güzeldi. 3 gündür hergun farklı bir hayvan bulup listeme ekledim resmen :D böyle devam etme dileğiyle görüşürüz.

KartyX

Yumurta
Üye
4. Gün

Bugün aşırı şanslıyım babaannemin evinde florasan olması sayesinde en az 20-30 prens/prenses/kralice buldum ama ne yazık ki o kadar besleyecek yeri geçtim bekleyecek yerim bile yok :D Şimdilik eve gidene kadar hepsi aynı kapta eve geçince gruba atıp prens olanları salacağım. Prenses yada kralice olanlarda ev vs bakicaz. Süleymancik yemek yemedi ama bir ev yaptim ona da. Harika bir gün herhalde 30 kanatlidan 1 tane kralice çıkar ya :D