Hobiye yeni başlıyorum

esercelik

Yumurta
Üye
Merhaba hobiye yeni başlıyorum ve Kocaeli ve Düzcede hobiye başlayacağım. Yardımcı olabilecek ve beraber kraliçe arayacak biri var mı? 3 gündür arıyorum dün 3 tane işçi bulmuşum kraliçe diye :/

Moderatör tarafında düzenlendi:

IBuraky

Yumurta
Üye
Kraliçe karınca bulmak için hava şartları çok önemli. Havanın en az 17-18 derece ve rüzgarsız olması gerekir. Eğer çok otlak yerkerde arıyorsan boşuna uğraşma otsuz bitkisiz nemli düz arazilerde ara. Böylece kraliçe bulma şansın artar. Kraliçeler bildiğim kadarıyla 1 cm olur en az o kadar küçük kraliçe olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

58aka

Pupa
Üye
Kraliçe karınca bulmak için hava şartları çok önemli. Havanın en az 17-18 derece ve rüzgarsız olması gerekir. Eğer çok otlak yerkerde arıyorsan boşuna uğraşma otsuz bitkisiz nemli düz arazilerde ara. Böylece kraliçe bulma şansın artar. Kraliçeler bildiğim kadarıyla 1 cm olur en az o kadar küçük kraliçe olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
1cm'den küçük kraliçe olabilir.Türler arası değişiklik gösterir.

egew14

Yumurta
Üye
Merhaba hobiye yeni başlıyorum ve Kocaeli ve Düzcede hobiye başlayacağım. Yardımcı olabilecek ve beraber kraliçe arayacak biri var mı? 3 gündür arıyorum dün 3 tane işçi bulmuşum kraliçe diye :/
Dostum şahsi fikrimdir en kolay thoraxından ayırt edersin kraliçeyi, google da aratıp formuna bakıp karşılaştırabilirsin. İyi hobiler:)

Merdcan

Yumurta
Üye
edindiğim tecrübeye dayanarak söylüyorum hava koşullarının tam istendiği gibi olması lazım sıcaklık 28 nem 60 ve rüzgar 16 km ise uçuş olmayabilir bunun tam tersi nem çok düşük geri kalan okeyse uçuş olmaz ancak hepsi tam ayarında olursa bu sefer net o ayda o mevsimde uçuş yapan bir cinsin uçuşuna denk gelebilirsiniz