Hobiye yeni başlayacağım, tür öneriniz var mı?

umutcanz

Yumurta
Üye
Merhaba, tarantula bakmak istiyorum. Daha önce bakmadım, tür öneriniz var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

KE-EK

Yumurta
Üye
Lasiodora türü olabilir merak ettiğim birşey var aileniz varsa onay veriyormu benimkiler vermiyorda

snorlax

Yumurta
Üye
Lasiodora Pharaybna uygun bir tür olabilir. Handling'e uygun bir tür değildir. Pasif agresiftirler son çare olarak saldırırlar. Avlanmayı severler izlemesi zevklidir ve besin ayırt etmezler pek.

umutcanz

Yumurta
Üye
Lasiodora türü olabilir merak ettiğim birşey var aileniz varsa onay veriyormu benimkiler vermiyorda
Ailemle aynı evde yaşamıyorum, ama gizli de bakabilirsin kendi odan da diye düşünüyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Lasiodora Pharaybna uygun bir tür olabilir. Handling'e uygun bir tür değildir. Pasif agresiftirler son çare olarak saldırırlar. Avlanmayı severler izlemesi zevklidir ve besin ayırt etmezler pek.
Bilgi için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Squidward

Yumurta
Üye
Hiçbiri handlinge uygun değil lpye özel bir durum değil handlinge uygun olmama.
İyi forumlar

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Merhaba, tarantula bakmak istiyorum. Daha önce bakmadım, tür öneriniz var mı?
Başlangıç olarak iyi bir araştırmayla çoğu tür seçilebilir. Fakat genel olarak çok sıkmayan new world yer türlerine bakmanızı öneririm. A. Geniculata, L. Parahybana, N. Chromatus, P. Sazimai gibi.
Ek olarak forumda ticaret yasaktır, konu o taraflara doğru gidiyor gibi. Uyarayım dedim.

umutcanz

Yumurta
Üye
Başlangıç olarak iyi bir araştırmayla çoğu tür seçilebilir. Fakat genel olarak çok sıkmayan new world yer türlerine bakmanızı öneririm. A. Geniculata, L. Parahybana, N. Chromatus, P. Sazimai gibi.
Ek olarak forumda ticaret yasaktır, konu o taraflara doğru gidiyor gibi. Uyarayım dedim.
teşekkürler

drusus

Pupa
Üye
Hiçbiri handlinge uygun değil lpye özel bir durum değil handlinge uygun olmama.
İyi forumlar
Bunun sebebi nedir acaba? Yabancı ve Türk hobicilerin videolarında çatır çatır ellerde o tarantulalar hep, ısırılanı görmedim henüz 🤔

Mssr

Pupa
Üye
Bunun sebebi nedir acaba? Yabancı ve Türk hobicilerin videolarında çatır çatır ellerde o tarantulalar hep, ısırılanı görmedim henüz 🤔
Aslında bunu sebebi daha çok canlının sağlığı. Panik yapıp elimizden atlaması veya düşmesi hayvanın abdomeni büyükse ölümüyle bile sonuçlanabilir. Ayrıca murinus, marshalli gibi türlere handling kesinlikle yapılmamalı denmesinin sebebi de manyak türler olmaları :D. Handling işleminde tarantulalar elimizi zemin olarak algılıyor ama bu türler zemini bile ısıracak agresiflikte.

Squidward

Yumurta
Üye
Seni ısırmaması için değil canlının strese girmemesi için ne kadar az handling o kadar iyi.