Hobiye yeni başladım.

Böcek_

Yumurta
Üye
Herkese merhabalar hobiye yeni başladım. Bazı sorularım var?
1- İlk önce hangi karınca türü ile başlamalıyım?(kolay bulunacak bir tür olursa sevinirim.)
2- Karıncalar ile ilgili alışverişi hangi siteden yapmalıyım?(test tüpü, petri kabı vb.)
3- Evde bakabileceğim en mantıklı canlı yem türü hangisidir?
4- Doğada kraliçe ararken nemli yerlere mi bakmalıyım yoksa kuru yerlere mi?
5- İlk kraliçemi buldugumda test tüpünde mi yoksa şırıngada mı bakmalıyım?
Sorularım bunlar cevaplarsanız memnun olurum.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye

Emre52ege52

Pupa
Üye
Herkese merhabalar hobiye yeni başladım. Bazı sorularım var?
1- İlk önce hangi karınca türü ile başlamalıyım?(kolay bulunacak bir tür olursa sevinirim.)
2- Karıncalar ile ilgili alışverişi hangi siteden yapmalıyım?(test tüpü, petri kabı vb.)
3- Evde bakabileceğim en mantıklı canlı yem türü hangisidir?
4- Doğada kraliçe ararken nemli yerlere mi bakmalıyım yoksa kuru yerlere mi?
5- İlk kraliçemi buldugumda test tüpünde mi yoksa şırıngada mı bakmalıyım?
Sorularım bunlar cevaplarsanız memnun olurum.
@el4nce cevap vermiş ama ben kısaca yazayım burdan
1 . Messor , tetramorium, lasius , camponotus cinsleri ilk öncelik için daha iyidir fakat aphaenogaster, pheidole gibi cinsleri de bakılabilir ama daha tecrübe gerektirir.
2. Test tüpü için ( blab marketten) karınca malzemeleri için ( ant store turkey, undergraund ant word, karınca sanatı , karincam.com ).
3.un kurdu en kolay bakılan ve üretilen canlı yem türüdür eğer ailen izin veriyorsa üretim için değil dubia almanı öneririm.
4. Genelde nemli yerlerde olurlar taşların altına bakabilirsin.
5. Test tüpünde bakman senin için daha iyi olur hem nem çabuk bitmez hemde alanı geniş o yüzden şırınga yerine test tüpü daha iyi fakat kraliçe buldun ama test tüpün yok test tüpü alana kadar şırıngada bakabilirsin .
6 bonus . Canlı yem alacaksan Antalya çekirge , Ankara canlı yem,Adana canlı yem i öneririm benim için en iyisi Selahattin abinin işlettiği Antalya çekirge karar senin tabi .

Böcek_

Yumurta
Üye
@el4nce cevap vermiş ama ben kısaca yazayım burdan
1 . Messor , tetramorium, lasius , camponotus cinsleri ilk öncelik için daha iyidir fakat aphaenogaster, pheidole gibi cinsleri de bakılabilir ama daha tecrübe gerektirir.
2. Test tüpü için ( blab marketten) karınca malzemeleri için ( ant store turkey, undergraund ant word, karınca sanatı , karincam.com ).
3.un kurdu en kolay bakılan ve üretilen canlı yem türüdür eğer ailen izin veriyorsa üretim için değil dubia almanı öneririm.
4. Genelde nemli yerlerde olurlar taşların altına bakabilirsin.
5. Test tüpünde bakman senin için daha iyi olur hem nem çabuk bitmez hemde alanı geniş o yüzden şırınga yerine test tüpü daha iyi fakat kraliçe buldun ama test tüpün yok test tüpü alana kadar şırıngada bakabilirsin .
6 bonus . Canlı yem alacaksan Antalya çekirge , Ankara canlı yem,Adana canlı yem i öneririm benim için en iyisi Selahattin abinin işlettiği Antalya çekirge karar senin tabi .
Çok teşekkür ederim zaman ayırdığın için sağol.

Böcek_

Yumurta
Üye
Konu 'Karınca beslemek isteyen bütün insanlar için, bütün önemli sorular.' https://karincaciftligim.com/thread...tun-insanlar-icin-butun-onemli-sorular.11361/

Konu 'Karınca Nasıl Beslenir? Adım Adım Karınca Bakımı!' https://karincaciftligim.com/threads/karinca-nasil-beslenir-adim-adim-karinca-bakimi.14514/

İhtiyacınız olan tüm soruların cevabı forumda var. Ufak bir araştırma ile hepsine ulaşabilirsiniz

Konu 'Karınca beslemek isteyen bütün insanlar için, bütün önemli sorular.' https://karincaciftligim.com/thread...tun-insanlar-icin-butun-onemli-sorular.11361/

Konu 'Karınca Nasıl Beslenir? Adım Adım Karınca Bakımı!' https://karincaciftligim.com/threads/karinca-nasil-beslenir-adim-adim-karinca-bakimi.14514/

İhtiyacınız olan tüm soruların cevabı forumda var. Ufak bir araştırma ile hepsine ulaşabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.