Hobiye giriş

Topirak

Majör Karınca
Üye
Albolar ilk tür olarak uygunnmu ?(
L1 albo ile başlayacağım fakat mikro un kurdu tüketir mi?

Normal torf da yaşar mı cocopeat zorunlu mu?

Sorularımı cevaplayan herkese teşekür ederim

Emrecn

Yumurta
Üye
merhaba torf için genelde hindistan cevizi torfunu öneriyorlar mikro un kurdu da tüketiyor ama çeşitlilikde gerekiyor

Celilkaran

Yumurta
Üye
Albo lar başlangıç için uygun diye biliyorum bendede var maşallah attığımı yiyor

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Albolar ilk tür olarak uygunnmu ?(
L1 albo ile başlayacağım fakat mikro un kurdu tüketir mi?

Normal torf da yaşar mı cocopeat zorunlu mu?

Sorularımı cevaplayan herkese teşekür ederim
1-) Tliltocatl Albopilosum başlangıç için uygundur.
2-)Tüketebilir, buffalo kurdunuda deneyebilirsiniz.
3-) Cocopeat nemi daha uzun süreli ve daha fazla tuttuğu için tercih edilir. Ayrıca çiçek torfları vs. genelde ilaçlı oluyor. İlaçsızını bulmak çok zor.
Rica ederim🤜🤛

Topirak

Majör Karınca
Üye
keşke bende alabilsem ama aileyi ikna edemem
Bende öyle diyordum son zamanlarda aşırı bağlandım bu arkadaşlara baya bi uğraştım yaklasik 1 ay zorla ikna ettim.(baya zordu bence pes etme bana karıncaya bile hayır diyolardı şimdi 7 adet kolonim var)

Topirak

Majör Karınca
Üye
1-) Tliltocatl Albopilosum başlangıç için uygundur.
2-)Tüketebilir, buffalo kurdunuda deneyebilirsiniz.
3-) Cocopeat nemi daha uzun süreli ve daha fazla tuttuğu için tercih edilir. Ayrıca çiçek torfları vs. genelde ilaçlı oluyor. İlaçsızını bulmak çok zor.
Rica ederim🤜🤛
Hocam peki elimde cocopeat yok ve şuan almam imkansıza yakın bu torfu kullanabilirmiyim?20221204_215932.jpg

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
peki slingcanlıya zarar veriri mi orkide torfu whatsap grubunda öyle diyolar da
Onlar öyle diyorsa neye göre dediklerini de sorarsın yardımcı olurlar. Dediğim gibi torftan çok anlamam ama genelde orkide torfu %90-99 organik madde olur içinde

efe1320

Yumurta
Üye
Bende öyle diyordum son zamanlarda aşırı bağlandım bu arkadaşlara baya bi uğraştım yaklasik 1 ay zorla ikna ettim.(baya zordu bence pes etme bana karıncaya bile hayır diyolardı şimdi 7 adet kolonim var)
canlı yeme bile karışmazlarda tarantulayı ikna edemem :( özelden yazarmısın nasıl ikna ettini anlatırmısın

Son düzenleme:

Savas

Yumurta
Üye
Merhabalar,
Tür olarak uygun ancak yem çeşitliliğini arttırmalı ve Hindistan Cevizi Torfunu kullanmanız gerekiyor. Ben Sling tarantulalarımı çekirge, cırcır, dubia, tartara gibi canlı yemler ile besliyorum, un kurdu ile değil.

Zafer Murat

İşçi Karınca
Üye
Merhabalar,
Tür olarak uygun ancak yem çeşitliliğini arttırmalı ve Hindistan Cevizi Torfunu kullanmanız gerekiyor. Ben Sling tarantulalarımı çekirge, cırcır, dubia, tartara gibi canlı yemler ile besliyorum, un kurdu ile değil.
tamam sen Çekirge, Cırcır, Dubia, Tartara gibi canlı yemlerle besle.

Topirak

Majör Karınca
Üye
Merhabalar,
Cevabınız için teşekürler öncelikle toz haline getirilmiş orkide torfu kullanıyorum doğal içerikli malesef şuan cocopeat edinemiyorum. İlerde yem çeşitini artıracağım zaten şimdilik mikro un kurdu ve buffalo kurdu kullanıyorum 1 ay içerisinde lobster ve tartara da edinmek istiyorum.