Hobi odamdan selamlar.

Macir1734

Yumurta
Üye
Merhabalar ben mucahit karinca bocek ve surungenlere ilgili olan bireyim bu hobiye henuz bu donem baslayabildim aslinda kendimi yeni kesfettim diyebilirim.suan canlim olarak 2 adet messor kralicem var 2 side bissuru pupa evresinde yavrulari var.bir adet çiyanim var Scolopendra turunden yaklasik 10/12 cm uzunlugunda saglikli ve mutlu morio kurtlarim var hem uretim hemde beslenmelerinde kullaniyorum. Daha baska bisilerde yapmak istiyorum yerim mevcut isitici ped nemlendirme nem olcer derece olcer her turlu ekipmana sahibim baska hangi turler ve canlilar bakmaliyim yardimci olursaniz sevinirim. Odamdan bir fotograf atiyorum sizlere.

Ekli dosyalar

• IMG_20220522_185211.jpg
    IMG_20220522_185211.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 140

hamza54

Yumurta
Üye
Gecko, örümcek, peygamberdevesi, dev Afrika salyangozu vs. Bakabilirsiniz. Bende beslemek çok istiyorum ama yerim yok. 😔

FurkanYüksel

Yumurta
Üye
Çeşitli geckolar, akrep, tarantula,peygamber devesi,sopa böceği,afrika dev salyangozu,yılan(ball python,corn snake vb.)dev hamam böceği gibi türler bakabilirsin ayrıca canlı yem çeşidini artırıp camponotus tetramorium nitens gi bi karıncalarda bakmalısın.

Macir1734

Yumurta
Üye
Farkli tur karincada istiyorum ama malesef bulamadim tugkan abinin bize ogrettigi cok sey var yanliz ulkemizde gecko tarantula veya egzotik canlilar hem cok pahali gonlum isterki daha neler neler bakip sahipleneyim. Bu arada yorumlariniz icin tekrardan tesekkur ederim

Onurakboyun

Yumurta
Üye
Farkli tur karincada istiyorum ama malesef bulamadim tugkan abinin bize ogrettigi cok sey var yanliz ulkemizde gecko tarantula veya egzotik canlilar hem cok pahali gonlum isterki daha neler neler bakip sahipleneyim. Bu arada yorumlariniz icin tekrardan tesekkur ederim
aslında tarantula vs eklem bacaklıları sling alarak çok daha ucuza getirebilirsin ben öyle yapıyorum büyümelerini de gözlemlemiş oluyosun cok güzel oluyo eğer istersen bu tarz bi egzotik canlı elimden geldiğince yardımcı olmak isterim
iyi hobiler

Topirak

Majör Karınca
Üye
Yazın bol bol mantis besledim çoğu wc idi uygun ortami sağlar isenve yem kabul ederse
Bir peygamber devesi denemeni öneririm

Quikblade

Yumurta
Üye
Merhabalar ben mucahit karinca bocek ve surungenlere ilgili olan bireyim bu hobiye henuz bu donem baslayabildim aslinda kendimi yeni kesfettim diyebilirim.suan canlim olarak 2 adet messor kralicem var 2 side bissuru pupa evresinde yavrulari var.bir adet çiyanim var Scolopendra turunden yaklasik 10/12 cm uzunlugunda saglikli ve mutlu morio kurtlarim var hem uretim hemde beslenmelerinde kullaniyorum. Daha baska bisilerde yapmak istiyorum yerim mevcut isitici ped nemlendirme nem olcer derece olcer her turlu ekipmana sahibim baska hangi turler ve canlilar bakmaliyim yardimci olursaniz sevinirim. Odamdan bir fotograf atiyorum sizlere.
Isıtıcı pedi nerden temin ettin veya kendin mi yaptin?

tolgakurt

Yumurta
Üye
Isıtıcıyı nereden aldınız hocam bende almayı düşünüyorum

Topirak

Majör Karınca
Üye
Takiptayim canli yem çeşidini arttırmanı tavsiye ederim.