Garip tavuk ölümleri

Aykut

Yumurta
Üye
Merhaba besledigimiz tavuklarda ikisi 2gün arayla hasta görünmediği ve iyi olduğu halde anlık öldü (bir saat önce iyiyken birden öldü) ölümü devrilmiş gibi kafası kanatları doğru (arkaya)dönük bir şekilde donmuş ölüm sebebi ne olabilir?

celilcem

Pupa
Üye
Merhaba besledigimiz tavuklarda ikisi 2gün arayla hasta görünmediği ve iyi olduğu halde anlık öldü (bir saat önce iyiyken birden öldü) ölümü devrilmiş gibi kafası kanatları doğru (arkaya)dönük bir şekilde donmuş ölüm sebebi ne olabilir?
Zehirlenmiş olabilir bence hasta olsa aniden ölmez

celilcem

Pupa
Üye
Hayır yediği birşeyden dolayı olabilir boyun kısmında kanama var mıydı varsa sıkıntı

celilcem

Pupa
Üye
Parazit ilaçlama yapmıştı peder ondan sıkıntı olur mu fazla sıkma vs.dolayı
Sansar da öldürmüş olabilir kendisi zevk için öldürür bizim köyde vardı yaklaşık 6tavuğumu öldürdü bende tavuğu yakaladım ağaca astım daha sonra beklemeye başladım sansar geldiğinde vurdum

Savas

Yumurta
Üye
Sansar da öldürmüş olabilir kendisi zevk için öldürür bizim köyde vardı yaklaşık 6tavuğumu öldürdü bende tavuğu yakaladım ağaca astım daha sonra beklemeye başladım sansar geldiğinde vurdum
Sansarlar insanların sahip olduğu şeyleri bozmayı severler, Araba kablolarını yeme gibi .d

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Bitten dolayı ölmüş olabilir. Kontrol etmediysen tavukların vücutlarını iyice kontrol et, kanat altına falan bak. Bitten dolayı çok fazla tavuğumu kaybetmiştim. Ayrıca zayıf, yaşlı tavuklar ilaçlamadan da ölebilir belki diye düşünüyorum. Onun için ilacı yemlendikleri alana ya da sularının içerisine atmamak gerekiyor. Dikkat etmek lazım.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Böyle bir şey yapman yanlış, bunu burada anlatman daha da yanlış. Nihayetinde burası hayvan temalı bir platform. Burada öldürdüğün hayvanları anlatman hiç hoş değil. Benim de tavuklarım var. Çok kez de sansarlar tarafından öldürüldüler. Ben tuzak kurup sansarı yakalayıp uzak bir bölgeye götürüp salıyorum. Sana da tavsiye ederim. Canlılarına zarar verseler de hiçbir canlıyı öldürme hakkına sahip değilsin.

celilcem

Pupa
Üye
Böyle bir şey yapman yanlış, bunu burada anlatman daha da yanlış. Nihayetinde burası hayvan temalı bir platform. Burada öldürdüğün hayvanları anlatman hiç hoş değil. Benim de tavuklarım var. Çok kez de sansarlar tarafından öldürüldüler. Ben tuzak kurup sansarı yakalayıp uzak bir bölgeye götürüp salıyorum. Sana da tavsiye ederim. Canlılarına zarar verseler de hiçbir canlıyı öldürme hakkına sahip değilsin.
Hocam öncelikle işim yumurta satıcılığı şuan nerden baksan 70 80tane tavuk vardır ve bu benim geleceğim gezen tavuk yumurtası satıyorum tanesi 2.5tl den bide fındık bahçem var 2.5tl az dersen Ordu'da yaşıyorum piyasa bu

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam öncelikle işim yumurta satıcılığı şuan nerden baksan 70 80tane tavuk vardır ve bu benim geleceğim gezen tavuk yumurtası satıyorum tanesi 2.5tl den bide fındık bahçem var 2.5tl az dersen Ordu'da yaşıyorum piyasa bu
İşinde başarılar, bol kazançlar. Ben rahatsızlık duyduğum bir durumu dile getirdim. Bir hayvanın öldürülmesi rahatsızlık verici. Yine senin bileceğin iş ama en azından dillendirmezsen sevinirim.