Formikaryum Ölçüleri

Cihan__

Yumurta
Üye
Arkadaşlar Karıncalarım İçin Pleksiglas Formikaryum Yapacağım Sizce Boyutu Nasıl Olmalı Ben Yatay Uzunluk 25 dikey 35 kalınlık 4 cm falan diye düşünüyorum Toprak Formikaryum Yapacağım Düşünceleriniz Neler?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DONT

Yumurta
Üye
Toprak formicarium pek tavsiye ettiğim bişey değil karıncalar yuva kazıolar ve kazdıkları bu yuva bazen çökebiliyor. ( eğer doğru anladıysam fikrim bu değilse benide aydınlatırsan sevinirim )

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Toprak formikaryum yapacağına zaten adam karar vermiş bize de yardım etmek düşer. Toprak formikaryumlarda çökme yaşanabildiği doğrudur. Bu durumun önüne geçmek için kil alıp karıştırırsanız kazmaya uygun çökmeye dirençli olacaktır. Toprak formikaryum için cocopeat ve kil karıştırılmasını tavsiye ederim.

Boyutları fazla gözükebilir fakat içi toprakla dolu olacağı için koloni istediği kadarını kullanacaktır. Yerleşecek koloninin türü nedir?

Cihan__

Yumurta
Üye
Toprak formikaryum yapacağına zaten adam karar vermiş bize de yardım etmek düşer. Toprak formikaryumlarda çökme yaşanabildiği doğrudur. Bu durumun önüne geçmek için kil alıp karıştırırsanız kazmaya uygun çökmeye dirençli olacaktır. Toprak formikaryum için cocopeat ve kil karıştırılmasını tavsiye ederim.

Boyutları fazla gözükebilir fakat içi toprakla dolu olacağı için koloni istediği kadarını kullanacaktır. Yerleşecek koloninin türü nedir?
Çöküntü Sorununu Toprağa Destek Katarak Sağlamayı düşündüm mesela toprağa çubuklar vs. Koyarak ama onlarda küf sorunu yaparmı diyede düşündüm ve tür olarak messor capitatus koyacağım