Fat-Tailed/Leopard Gecko Sahiplenmek İstiyorum

dharma

Yumurta
Üye
Herkese iyi günler diliyorum.Karınca Çiftliğim kanalının ilk ve sıkı takipçilerindenim.Henüz küçük olduğum için sadece videoları izlemekle yetinebiliyordum.18 yaşına geldim ve bir gecko sahibi olmak istiyorum.Henüz bilgi ediniyorum,hemen almam doğru olmaz canlıya doğru bir ortam sağlamam ve bunun için biraz daha araştırmam gerek.Bir iki ay içinde satın alabilirim ancak.İnternette şöyle bir arattım fakat bütçem çok fazla değil ve güvenilirlik canımı sıkıyor.Tek canlı alacağım.Dişi/erkek fark etmez.1500-2000 TL bandında bütçem.(sadece canlı,teraryum vb.değil)Yavru bakımı biraz daha zor olur tahminen fakat daha ucuz olabileceği için üstesinden gelebilirim.Amacım üretim değil,ömrü yettiği sürece bana arkadaşlık edecek bir canlı arıyorum.Bana önerebileceğiniz siteler/ilanlar olursa çok memnun olurum.Okuduğunuz için teşekkür ediyorum,iyi günler diliyorum.(Kendi aracımızla seyehat etmemiz gerekebiliyor.Max 5-6 saat.Yolda taşıma sürecinde sıkıntı yaşar mıyım? Tecrübe sahibi olanlar bunuda yanıtlayabilirse müteşekkir olurum :) )

Niko990

İşçi Karınca
Üye
Merhaba, istediğiniz türü yasal olarak satan petandzootr instagram sayfasına bakabilirsiniz. Sizin bütçenizi aşıyorsa onun yerine Facebook gruplarına bakabilirsiniz üretimleri olabiliyor veya canlıyı elinden çıkartmak isteyen satıcılar olabiliyor. (almadan önce kesinlikle referans isteyin ve canlının sağlıklı olduğundan emin olun) Yolculuk konusunda canlıyı ve malzemelerini ayrı bir kaba koyup seyahat edebilirsiniz, sorun çıkmaz.

dharma

Yumurta
Üye
petandzootr dediğiniz gibi benim için lüks kaçıyor maalesef.Bir kaç facebook grubuna istek gönderdim.Çok teşekkürler yanıtınız için