Ev Yapımı Isıtıcı Ped

yuhi

Yumurta
Üye
merhaba ev yapımı basit bi ısıtıcı ped yapmak istiyorum çünkü türkiyede 300-400 lira hiç bi teknik bilgim yok yardım ederseniz sevinirim<

Enes-66

Yumurta
Üye
merhaba ev yapımı basit bi ısıtıcı ped yapmak istiyorum çünkü türkiyede 300-400 lira hiç bi teknik bilgim yok yardım ederseniz sevinirim<
https://www.trendyol.com/yildiray/o...=order-detail&merchantId=693074&boutiqueId=61 bu ürünü alman lazım bundan 40-50 cm arası düzleştirip kes 5 volt adaptör ile çalısiyor bir kartona düzenle sonra bantla üstünü birbirine değmesin ama dikkat et güzel ısınıyor 1 saniyede ısınıyor

yuhi

Yumurta
Üye
5w adaptör derken? power bank'a bağlamışsın

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu yöntem tehlikeli ısındıkça ısınır kontrolsüz güç en azından bir dijital termostat kullanmalısınız

Dijital termostat 50tl
1 metre ısıtıcı kablo 58tl
12V adaptör 35tl

İle 1 metre ısıtıcı kablo yapabilirsiniz hemde istediğiniz dereceye sabitlersiniz

Aşşağıya video bırakıyorum anlamanız için

Enes-66

Yumurta
Üye
Bak şimdi şöyle şarj aleti kablosunda bir siyah ve bir kırmızı kabloyu al birini telin bir ucuna diğerine ise diğerini ucuna dola test et ne ilk sonra oluyor ise kartona bantla sonra siyahi bir ucuna elektrik bandı ile bantla diğerini ise diğer ucuna ve tak çalışsın ne kadar kısa olursa sorun ne kadar uzun olursa da sorun 40-50 cm arası idelinini buldum ben

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bak şimdi şöyle şarj aleti kablosunda bir siyah ve bir kırmızı kabloyu al birini telin bir ucuna diğerine ise diğerini ucuna dola test et ne ilk sonra oluyor ise kartona bantla sonra siyahi bir ucuna elektrik bandı ile bantla diğerini ise diğer ucuna ve tak çalışsın ne kadar kısa olursa sorun ne kadar uzun olursa da sorun 40-50 cm arası idelinini buldum ben
Yaptığınız iş tehlikeli karıncalarda tüpün tamamı ısıtılmaz sadece uç kısmı ısıtılır ki içerideki nem %100 olmasın ve damla damla aşşağıya damlamasın ayrıca sizin yaptığınız bu sistem tamamen doğaçlama belki kışın ortalama 28 derece elde ettini yazın gelince 35 olabilir hava şartlarına göre ne kadar yalıttığınıza göre değişir

Tüpün tamamını ısıtmak isterseniz inkübatör kuluçka makinesi gibi şeyler yapmalısınız tüpü değil ortamı değiltirmelisiniz

Yaptığınız şey güzel bir çözüm fakat eksikleriniz mevcut

yuhi

Yumurta
Üye
Yaptığınız iş tehlikeli karıncalarda tüpün tamamı ısıtılmaz sadece uç kısmı ısıtılır ki içerideki nem %100 olmasın ve damla damla aşşağıya damlamasın ayrıca sizin yaptığınız bu sistem tamamen doğaçlama belki kışın ortalama 28 derece elde ettini yazın gelince 35 olabilir hava şartlarına göre ne kadar yalıttığınıza göre değişir

Tüpün tamamını ısıtmak isterseniz inkübatör kuluçka makinesi gibi şeyler yapmalısınız tüpü değil ortamı değiltirmelisiniz

Yaptığınız şey güzel bir çözüm fakat eksikleriniz mevcut
Teşekkürler ama karınca için deil

yuhi

Yumurta
Üye
Ama günde 5 dk prizden çok sadece bak 24 saat çalıştır ama 5 dk günlük çek bu tele ve adaptöre faydalı oluyor
Ağa özür dilerim rahatsız ediyorum tekrardan işaretledigim yeri anlamadım ora niye bantlı neyle neyi bantladin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-22-18-48-53-49_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-02-22-18-48-53-49_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 7

Enes-66

Yumurta
Üye
Ağa özür dilerim rahatsız ediyorum tekrardan işaretledigim yeri anlamadım ora niye bantlı neyle neyi bantladin
Knk sorun değil yaz ne zaman istersen şöyle hani küçük şarj aletleri oluyor ya 20 cm lik kablo onu kullandım uzatmak için 0.5 lik kabloya birleştirdim

Enes-66

Yumurta
Üye
Teşekkürler ama karınca için deil
Ne için yapmayı düşünüyorsun bide video resimle daha iyi anlata bilirim istersen yada istersen yapayım senin için ücret vb şey istemem sadece kargo parası sana ait olur