En Kolay Akvaryum Bitkisi Hangisi?

Barış Eti

Yumurta
Üye
Elime 30x15x23 ölçülerinde 10 litre bir akvaryum geçti, Karides veya Beta koymayı düşünüyorum. Oda ışığıyla, filtre vs. olmadan bakabileceğim basit akvaryum bitkileri var mı? Daha önce ciklet türleri besledim fakat bitkili akvaryum deneyimim olmadı. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Vedad

İşçi Karınca
Üye
Elime 30x15x23 ölçülerinde 10 litre bir akvaryum geçti, Karides veya Beta koymayı düşünüyorum. Oda ışığıyla, filtre vs. olmadan bakabileceğim basit akvaryum bitkileri var mı? Daha önce ciklet türleri besledim fakat bitkili akvaryum deneyimim olmadı. Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Oda ışığında bitkilerin büyüyeceğini sanmam. Gün ışığı olan bir bölge varsa daha sağlıklı olur.

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/jhJ3c
Akvaryum Moderasyon
Üye
Hobiye ilk başladığım zamanlar ışıksız anubias bakmıştım, yaşıyor fakat gelişmiyor. Bunun dışında bir çok bitkinin ışıksız çürüyeceğini düşünüyorum. Basit bi masa lambasıyla aydınlatma yapabilirsin, ya da ucuz bi armatür alabilirsin, filtre olmadan bakarsın bu şekilde. Anubias, eledoa, saz, cryptocoryne, çınar, repens, tilki kuyruğu, belki bacopa, java fern, söğüt, zeytin, echinodoruslar gibi birçok örnek verilebilir.